X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal Stolica Języka Polskiego. "Docierają do nas głosy, żebyśmy coraz wyżej podnosili poprzeczkę"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 14:54
- Mimo że jest to festiwal wakacyjny, to docierają do nas takie głosy naszych bywalców, żebyśmy coraz wyżej podnosili poprzeczkę. Domagają się tego, żebyśmy poważnie rozmawiali o literaturze i tak staramy się robić - mówił w Dwójce Piotr Duda, dyrektor nadchodzącego 7. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Posłuchaj
05:31 Poranek Dwójki 27.07.2021 szczebrzeszyn.mp3 Rozmowa z Piotrem Dudą, dyrektorem 7. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (Poranek Dwójki) 
Tadeusz Różewicz forum 1200.jpg
"Długa i splątana droga". Tadeusz Różewicz o byciu poetą

Miłośnicy i twórcy literatury oraz badacze słowa i języka już za kilka dni ponownie zagoszczą na Roztoczu. Tegoroczna odsłona Festiwalu Stolica Języka Polskiego odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia. 

Patronem wydarzenia tym razem będzie Tadeusz Różewicz. - W tym roku mamy bogactwo rocznic. Trzeba powiedzieć, że wszyscy: Stanisław Lem, Norwid, Baczyński, to absolutnie wspaniali twórcy w naszej kulturze. Nam natomiast wszedł do głowy Tadeusz Różewicz i zaprosiliśmy go do Szczebrzeszyna. Zaprosiliśmy jego wnuczkę Julię Różewicz. Zaprosiliśmy prof. Ryszarda Koziołka, który razem z wrocławskim Domem Literatury stworzyli cały blok. Bardzo się z tego cieszę. To chyba pierwszy rok, gdy dość głęboko zastanowimy się nad twórczością patrona - podkreślał Piotr Duda.

Start w Zamościu

Tradycyjnie pierwszy dzień Festiwalu Stolica Języka Polskiego, przypadający w niedzielę 1 sierpnia, to spotkania literackie, rozmowy oraz koncert, które odbędą się w Zamościu. Natomiast od poniedziałku do 7 sierpnia włącznie spotkania z literaturą i nie tylko przeniosą się do Szczebrzeszyna.

W dalszej części rozmowy dyrektor wydarzenia m.in. opowiadał szerzej o tegorocznych gościach.

Patronem medialnym 7. Festiwalu Stolica Języka Polskiego jest Program 2 Polskiego Radia.

***

Rozmawiała: Agnieszka Krawiec

Gość: Piotr Duda (dyrektor 7. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie)

Data emisji: 27.07.2021

Godzina emisji: 8.40

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

pg

Czytaj także

"Długa i splątana droga". Tadeusz Różewicz o byciu poetą

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 22:10
- Wpisanie "poeta" w rubrykę "zawód" jest niemożliwe. "Literat" jest zawodem. Pisarz, publicysta, politolog, dziennikarz, czy nawet krytyk, to są zawody. Poeta - nie. W czasach romantyzmu i awangardy to brzmiało poważnie. Teraz już tak nie jest - mówił w rozmowie z Kazimierzem Kutzem Tadeusz Różewicz, którego usłyszeliśmy w archiwalnych nagraniach Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Cedro: Norwid jako plastyk jest słabo znany

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 14:00
- Norwid jest przede wszystkim poetą-architektem, sztukmistrzem, kimś, kto jako artysta reprezentuje wizerunek całości - mówił w audycji "Strefa literatury" dr hab. Karol Samsel, norwidolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Góry Literatury. "To jest wydarzenie interdyscyplinarne"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 18:30
- Literatura jest na pierwszym miejscu, ale to są również spotkania z intelektualistami, na których poruszamy ważne tematy społeczne - mówiła na antenie Dwójki Beata Kłossowska-Tyszka, dyrektor Festiwalu Góry Literatury.
rozwiń zwiń