Zobaczyć muzykę Kilara i Góreckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 17:50
- Tym konkursem chcemy udowodnić, że każda muzyka posiada pewne treści - mówił w Dwójce Zygmunt Konieczny, jeden z jurorów przedsięwzięcia "Let's see the music!"
Audio
  • Janusz Bielecki i Zygmunt Konieczny o konkursie "Let's see the music"
  • Anna Potocka o wystawie "Gdzie jest grafika? W poszukiwaniu nowych znaczeń"
Zobaczyć muzykę Kilara i Góreckiego

"Let's see the music!" organizowany jest w ramach Screen and Sound Fest. To międzynarodowy, otwarty konkurs na wizualizację filmową utworów muzycznych (w postaci animacji, krótkiego filmu, czy uwiecznionej inscenizacji - po prostu w całkowicie dowolnej formie, na jaką tylko  pozwala twórcza wyobraźnia). - Muzyka bardzo często u słuchaczy wywołuje obrazy , czasami wręcz poszczególne tonacje wywołują kolory. Dzięki festiwalowi będzie można zobaczyć jak wygląda muzyka i jak wyglądają różnice w jej postrzeganiu - tłumaczył w "Poranku Dwójki" kompozytor Janusz Bielecki.
W audycji rozmawialiśmy też z dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, Anną Potocką, na temat wystawy "Gdzie jest grafika ? W poszukiwaniu nowych znaczeń". Ekspozycja odbędzie się w ramach Międzynarodowych Triennale Grafiki - Kraków 2012
Poza tym w naszej audycji: "Słowo na dzień", kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją" (tym razem wybiera aktor Wojciech Wysocki).
Jak zwykle zapraszaliśmy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia": Janine Jansen z towarzyszeniem Londyńskiej Orkiestry Filharmonicznej, a także pianisty Itamara Golana i skrzypka Borysa Browcyna, grają II Koncert skrzypcowy i Sonaty Sergiusza Prokofiewa. To nowy album firmy Decca.
Program prowadził Marcin Pesta.
30 stycznia (środa)

Czytaj także

30-lecie Gruppy: malarze "krzyczących" obrazów

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 08:00
Byli jedną z najważniejszych formacji w polskiej sztuce lat 80. - To było fajne. Naprawdę. Byliśmy w centrum wydarzeń na własne życzenie - mówi Gruppa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kontrowersyjna sztuka nie wystarczy. Artystami rządzi PR

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 07:32
Jakie znaczenie dla artystów mają ich relacje z krytykami? - Istnieje problem PR-u we współczesnej sztuce i nie zawsze korzystnego wpływu na promocję sztuki. Czasami jest to manipulowanie pewnymi wartościami i o tym trzeba sobie powiedzieć - mówi Piotr Sarzyński z "Polityki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jaka sztuka, taka Polska

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 11:19
W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o pracach z nowej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej prezentowanej w Pałacu Prezydenckim. Wśród wystawionych dzieł znalazły się prace Wilhelma Sasnala, Alina Szapocznikow i Olgi Czernyszewej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prowokacyjny, tajemniczy kształt

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 10:39
W "Notatniku Dwójki" spotkaliśmy się z Krzysztofem M. Bednarskim. Ceniony rzeźbiarz opowiedział o swoim najsłynniejszym projekcie, pokazywanym właśnie w Warszawie.
rozwiń zwiń