"Przywrócić imiona zmarłych". Jak stworzyć drzewo genealogiczne?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 18:47
– Pomagamy zadbać o historię rodzinną, by nie uciekła, by było coś więcej niż trzy pokolenia wstecz – podkreślał Michał Majewski z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, opowiadając o warsztatach na temat genealogii.
Audio
  • Jak stworzyć drzewo genealogiczne? Rozmowa z Michałem Majewskim (Wybieram Dwójkę)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

- Specjalizujemy się w pomaganiu tym, którzy starają się odbudować swoją historię zapomnianą w wyniku Zagłady, ale na warsztaty przychodzą nie tylko osoby zainteresowane swoimi żydowskimi korzeniami - mówił gość Dwójki. Jak zaznaczył, "największą karą w historii jest, gdy imię zmarłego ulega zapomnieniu". Genealogia próbuje te imiona przywrócić pamięci.

Kiedy odbędą się najbliższe warsztaty w Muzeum POLIN? Czego będą mogli się nauczyć ich uczestnicy? Skąd w USA "genealogiczny boom"? I w jakim sensie rekonstruowanie rodzinnej genealogii to coś więcej niż "rozpisywanie prostego schematu"?

***

Prowadzi: Justyna Piernik

Gość: Michał Majewski (Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

Data emisji: 14.03.2017

Godzina emisji: 16.30

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/mc

Czytaj także

Kalendarz, czyli układanie klocków czasu

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 14:00
Od początku dziejów próbowano uzgodnić roczny kalendarz z naturalnym cyklem słonecznym. Nie ustrzeżono się przy tym wielu znaczących błędów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzina Burschów. Ewangelicy z Niemiec wybierają polskość

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 16:23
- Burschowie są dobrym przykładem na to, jak przebiegał proces polonizowania się – podkreślał prof. Karol H. Karski, opowiadając o losach wywodzącej się z Bawarii rodziny, która na początku XIX w. zamieszkała w Kongresówce.
rozwiń zwiń