Off Opera. "Bez koturnów, dla każdego"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 16:30
- Chcemy pokazać, że każdy z nas może mieć z operą wiele wspólnego - podkreślała Joanna Grześkowiak, współtwórczyni festiwalu Off Opera wskrzeszającego ideę publicznego teatru operowego.
Audio
Teatr uliczny
Teatr ulicznyFoto: shutterstock.com

carmen 1200.jpg
Andrzej Chyra: trudno jest ujarzmić "Carmen"

- Opera jest sposobem patrzenia na świat. Chcemy, by przestała być koturnowa i onieśmielająca dla tych, którzy nie mają z nią na co dzień kontaktu - mówiła Joanna Grześkowiak o idei patronującej festiwalowi Off Opera. Jak rozumieć hasło, które przyświeca tegorocznej odsłonie festiwalu: "Ansambl. Wielogłos. Wspólnota. Wielkopolska"? - Poprzez sztukę operową chcemy zastanowić się nad tym, czym jest dzisiaj wspólnota, małe ojczyzny - tłumaczyła organizatorka wydarzenia.

Co dokładnie czeka uczestników festiwalu Off Opera, który rozpocznie się w tym roku już 25 lipca w Poznaniu? Między innymi o tym w nagraniu rozmowy.

***

Prowadzi: Justyna Piernik

Goście: Joanna Grześkowiak i Michał Mroczkowski (współtwórcy festiwalu Off Opera)

Data emisji: 24.07.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/pg

Zobacz więcej na temat: opera Justyna Piernik KULTURA
Czytaj także

"Adam Didur osiągnął wszystko, co mógł osiągnąć śpiewak"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 08:00
- Przeszedł do historii jako jeden z największych artystów w dziejach sztuki śpiewaczej. A startował z całkowitych dołów społecznych, bo urodził się jako nieślubny syn córki leśniczego w Woli Sękowej k. Sanoka. Dopiero później jego matka poślubiła miejscowego nauczyciela Antoniego Didura i ten go usynowił - mówił w Dwójce Józef Kański, muzykolog i krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń