X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ewa Kuryluk: na starość odsłania się wczesna pamięć

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 11:39
- To jest książka, w której oddaję słowa i to, czego byłam świadkiem. To, co wiem sama - mówiła Ewa Kuryluk o swojej nowej książce "Feluni".
Audio
  • Ewa Kuryluk o swojej nowej książce "Feluni" (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

"Feluni" to kolejna, po "Goldim" i "Frascatim", opowieść o rodzinie Ewy Kuryluk – światowej sławy malarki, historyka sztuki, pisarki i eseistki. Tym razem opowiada historię swojego brata Piotra, który po śmierci ojca zaczyna cierpieć na schizofrenię.

- Mama chciała nazwać mojego brata Feliks, ale twierdziła, że to imię zmarnował Feliks Dzierżyński - wspominała pisarka. Mimo to matka nazywała brata Feluni. - Piotruś był młodszy i był taki strasznie utalentowany, uroczy, cudowny – podkreślała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której również m.in. o tajemnicy narodzin Piotra, zmaganiach z jego chorobą i dramatycznych losach rodziny.

***

Prowadził: Dawid Dziedziczak

Gość: Ewa Kuryluk

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 16.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Konieczna: Jerzy Jarocki to dla mnie nadal tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 17:05
- Był to człowiek bardzo skryty. Nawet członkowie najbliższej rodziny nawzajem nie wiedzieli o pewnych faktach z jego życia. Taką miał też opinię w teatrze. Dziennikarzy unikał, a jak już zgodzi się na wywiad, to go potem najczęściej poprawiał, żeby był taki, jak on chce - mówiła w Dwójce autorka książki "Jerzy Jarocki. Biografia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Urbanek: karmienie wszy było ich polisą na życie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 15:00
- W okupowanym Lwowie zatrudnienie w Instytucie prof. Rudolfa Weigla dawało gwarancję, że nie zostanie się wywiezionym przez Niemców na roboty - opowiadał w Dwójce autor biografii naukowca, który wynalazł szczepionkę przeciwko tyfusowi.
rozwiń zwiń