X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ja teraz kłamię". Thriller i metafora świata celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 16:00
- Nie czuję się na siłach, by pouczać widza. Nie mam takich zamiarów. Po prostu przyglądam się temu, co mnie otacza, a to rodzi zdziwienie. "Ja teraz kłamię" to próba zadawania pytań, które będą dla widzów ciekawe. Mój film można nazwać thrillerem ale równie dobrze bajką, metaforą lub doświadczeniem – mówił w Dwójce reżyser Paweł Borowski.
Audio
  • Cała (nie)prawda o celebrytach. Rozmowa z twórcami filmu "Ja teraz kłamię" (Wybieram Dwójkę)
Plakat filmu Ja teraz kłamię
Plakat filmu "Ja teraz kłamię"Foto: mat. prom.

Gośćmi audycji byli Paweł Borowski i aktor Rafał Maćkowiak, z którymi rozmawialiśmy o filmie "Ja teraz kłamię". Bohaterami tego obrazu jest troje celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show "Konfesjonał Gwiazd". Wierzą oni, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji marzeń.

- Cała warstwa wizualna filmu, jego sceneria i atmosfera mają służyć temu, by narracja nie była kojarzona z konkretnym wydarzeniem, biznesem czy środowiskiem, lecz stała się czymś uniwersalnym obrazującym pewien mechanizm sterujący postaciami i ludźmi w ogóle. Mamy nadzieję, że to zamierzenie się powiodło - powiedział Rafał Maćkowiak.

Na ile film Pawła Borowskiego jest opowieścią o świecie showbiznesu, a na ile obrazem nas samych, czyli ludziach po drugiej tronie ekranu? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Paweł Borowski (reżyser) i Rafał Maćkowiak (aktor)

Data emisji: 25.06.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adriana Prodeus: Stanley Kubrick był wieloma osobami na raz

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 17:42
- Myślał o filmie w kategoriach współczesnego designu. Projektował film na każdym poziomie: psychologicznym, wizualnym, muzycznym, rytmicznym. Uważał, że cały ten proces powinien zachodzić w nim, przy jakiejś współpracy, ale jednak, że to on jest odpowiedzialny za efekt końcowy - mówiła w Dwójce krytyk filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: nie czuję się starcem

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 18:15
- To już za kilka dni, więc muszę powiedzieć, że zbliżająca się okrągła rocznica urodzin robi na mnie ogromne wrażenie. Myślałem, że osiemdziesięciolatek to starzec, a tymczasem to jestem ja. A ja się nie czuję starcem, chociaż nim jestem. Mam zatem, jak widać, kłopot z tożsamością – mówił w Dwójce wybitny reżyser.
rozwiń zwiń