X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jacek Maria Stokłosa: cała ludzkość robi dziś zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 17:50
- Wszyscy dziś fotografują. Czegoś takiego nigdy dotąd nie było i jako profesjonaly fotograf powinienem zabrać głos w ten sprawie. Dlatego zrobiłem wystawę zatutułowaną "Faceook. Jacek Maria Stokłosa. Kraków". Także dlatego, że od kilku lat dokumentuję to, co się dzieje wokół mnie i zamieszczam zdjęcia na portalu społecznościowym – mówił w Dwójce ceniony artysta fotografik.
Audio
  • Fotografia Jacka Marii Stokłosy (Wybieram Dwójkę)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Jacek Maria Stokłosa, z którym rozmawialiśmy o jego trzech nowych wystawach - w Zakopanem i Krakowie, m.in. w tamtejszej galerii ZPAF. Artysta grafik, fotografik, studiował na Wydziałach Form Przemysłowych i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; dyplom uzyskał na Wydziale Grafiki w roku 1972. Wykładowca na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie (fotografia cyfrowa i przetwarzanie komputerowe), członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Związany artystycznie ze środowiskiem krakowskiej Galerii Krzysztofory oraz warszawskiej Galerii Foksal, przez dwadzieścia lat występował w teatrze CRICOT 2 Tadeusza Kantora.

Co Jacek Maria Stokłosa sądzi o współczesnej fotografii artystycznej? Jak wypada ona w konfrontacji z uprawianą powszechnie fotografią amatorską? O tym w nagraniu audycji. 

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Jacek Maria Stokłosa (fotografik)

Data emisji: 5.07.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowoczesne kadry hrabiego Kossakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:00
- Krytycy fotografii są dziś zachwyceni, jak on to ustawiał, kadrował, jakie robił światło, jakie miał śmiałe pomysły - opowiadała Katarzyna Madoń-Mitzner z Domu Spotkań z Historią o fotografiach sprzed stu laty hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska: fotografia działa na mnie terapeutycznie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 14:00
-Ja się zawsze wstydziłam ludzi. Nie wyobrażałam sobie, że mogłabym ich fotografować – opowiada artystka, które swoje 40. urodziny uczciła wernisażem swoich prac.
rozwiń zwiń