X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Zvika Szternfeld. Polska, poezja i psychologia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 17:02
- Język polski to język moich rodziców. Wyjechałem z Polski, gdy miałem dwa lata i powrót do niej po tylu latach to jak spotkanie z rodzicami, którzy już nie żyją. Polska jest dla mnie najważniejsza. Wydałem tu książkę i tylko to się dla mnie naprawdę liczy - mówił w Dwójce goszczący w Polsce poeta.
Audio
  • Zvika Szternfeld. Spotkanie z poetą i psychologiem (Wybieram Dwójkę)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Brian A Jackson

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był urodzony we Wrocławiu Zvika Szternfeld, izraelski poeta, autor dziewięciu tomików poezji, a zarazem tłumacz i psycholog. W tomie zatytułowanym "Po polsku" pisze wiele o poetach, o ich roli, o dylematach i zmaganiach z przeszłością i bagażem doświadczenia. jako psycholog ma na te elementy życia swoiste spojrzenie. Czy najpierw był poetą a później został psychologiem, czy też odwrotnie? Jaką rolę w jego twórczości odgrywa tradycja kulturowa, w której się wychował? Który z poetów miał nawiększy wpływ na jego wiersze? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mko

Zobacz więcej na temat: poezja KULTURA Bartosz Panek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czesław Miłosz nieznany

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 11:00
W środę 14 sierpnia przypadała 15. rocznica śmierci Laureata Literackiej Nagrody Nobla z roku 1980. W Bibliotece Narodowej znalazło się archiwum poety zawierające m.in. jego notatniki, rękopisy, listy, fotografie, przedmioty osobiste. W "Strefie literatury" dowiedzieliśmy się, jakiego Miłosza poznajemy dzięki tym dokumentom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie światy Jerzego Ficowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 15:23
W audycji mówiliśmy o jednym z najwybitniejszych polskich poetów II połowy XX wieku. Okazją była 95. rocznica jego urodzin, która minęła 4 września.
rozwiń zwiń