X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Siermiężne piękno Spitsbergenu na zdjęciach Anny Musiałówny

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:28
- W moim reporterskim archiwum zachowały się stare, pożółkłe zdjęcia z niezwykłymi widokami ze Spitsbergenu. Robiłam je ponad trzydzieści lat temu, a odbitki wykonałam na papierze dokumentując surowe, siermiężne piękno tamtych miejsc. Nigdy wcześniej ich nie pokazywałam - mówiła w Dwójce Anna Musiałówna, fotografka prasowa i dokumentalistka.
Audio
  • Spotkanie z Anną Musiałówną, autorką wystawy "Próba przeczekania wiatru. Fotografie ze Spitsbergenu" (Wybieram Dwójkę)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Songdech Kothmongkol

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" była autorka wystawy "Próba przeczekania wiatru. Fotografie ze Spitsbergenu" dokumentującej jej niemal trzymiesięczną niezwykłą wyprawę w lecie 1981 roku. Anna Musiałówna fotografowała wówczas Barentsburg, polską stację badawczą w Hornsund i życie w domku traperskim w Palffyodden, gdzie wraz z grupą naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego i prof. Zdzisławem Czeppe spędziła większość wyjazdu. Fotografka wykonała ponad 1000 zdjęć na wyspie, dokumentując poszczególne etapy wyprawy.

- Nie zapomniałam nigdy o tych zdjęciach, ale po powrocie do kraju, w którym ludzie z trudem dawali sobie radę żyjąc z dnia na dzień i bez nadziei, nie mogłam zrobić wystawy pokazującej moje cudowne wakacje spędzone w tundrze. To poza wszystkim było wówczas dla mnie bardzo osobiste przeżycie i robiłam zdjęcia dla siebie na pamiątkę - powiedziała Anna Musiałówna.

Co dla fotografki było na Spitsbergenie ważniejszym tematem: ludzie czy przyroda? Jakim momentem w życiu zawodowym Anny Musiałówny był 1981 rok? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Anna Musiałówna (fotoreporterka)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chile południowe. Opowieść o krańcu świata

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 17:00
- Czy to Chile piękne, czy straszne, obie strony tego kraju są fascynujące. I dla podróżnika, który  pierwszy, drugi bądź kolejny raz spotyka się z tym krajem, jak i dla osoby, która już tam jakiś czas mieszka i wciąż to Chile poznaje - mówiła Magdalena Bartczak, autorka książki "Chile południowe. Tysiąc niespokojnych wysp".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polanim". Ślady tęsknoty za Polską

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 16:45
- To trochę taki paradoks, bo wydawałoby się, że jeśli Żydzi przyjeżdżają do swojego kraju i chcą już tam być po prostu Żydami, mogą nimi tam już być, to nagle zaczynają identyfikować się ze swoim krajem pochodzenia - mówiła w audycji "Wybieram Dwójkę" Karolina Przewrocka-Aderet, autorka książki "Polanim. Z Polski do Izraela".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiątka z Zakopanego, czyli o konieczności pozbycia się kiczu

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 16:30
- Tak jak przy wyborze tego, co jemy, decydujemy się na to, co służy zachowaniu zdrowia, powinniśmy też patrzeć na to, co konsumujemy w każdy inny sposób. Na to, co chcemy posiadać, jaką to ma trwałość, materialną jakość i wartość, by nie napędzać produkcji i konsumpcji byle czego - mówił w Dwójce Tomek Rygalik.
rozwiń zwiń