X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dawno temu nad Bałtykiem". Przedwojenna Gdynia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 17:27
- Te kadry pokazują moment przejścia, moment przełomu, kiedy duża, nadmorska wieś przekształca się  w miasto – podkreślali goście Dwójki z Muzeum Miasta Gdyni, opowiadając o wystawie i towarzyszącej jej publikacji "Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego".
Audio
  • Rozmowa wokół publikacji "Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego" (Wybieram Dwójkę)
Gdynia. Widok plaży i mola
Gdynia. Widok plaży i molaFoto: NAC

Prezentowana w Muzeum Miasta od końca listopada ekspozycja "Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego" została uzupełniona o niezwykłą książkę ukazującą ponad 350 fotografii tego autora oraz zdjęcia pozyskane z innych instytucji i od osób prywatnych.

Jak mówili w Dwójce Marcin Szerle i Dariusz Małszycki, Roman Morawski najczęściej fotografował budujący się port – urządzenia przeładunkowe, pierwsze budynki i magazyny. Co jednak ciekawe, utrzymywał się ze zdjęć, które wykonywał plażowiczom.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Bartosz Panek

Data emisji: 10.01.2020

Godzina emisji: 16.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gdynia - Tel Awiw". Kurator: to na tyle ciekawe zestawienie, że zaryzykowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 12:19
- To projekt, w którym chcemy pokazać nieoczywiste linki pomiędzy oboma miastami. Przede wszystkim fakt, że powstały w tym samym czasie, z podobnych pobudek, że architektura modernistyczna okazała ich międzynarodowym łącznikiem. Podobnie zapatrywano się również na przyszłość i propagandową rolę obu miast - mówił w Dwójce dr Artur Tanikowski, kurator nowej wystawy w Muzeum POLIN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdynia - Tel Awiw. Zestawienie tylko na pierwszy rzut oka nieoczywiste

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 15:29
- Jak już się ogląda tę wystawę, to widać podobieństwa gołym okiem i myśli się: no przecież to wiadomo. Sam pomysł wiąże się jeszcze ogólnie z naszą strategią wystawienniczą. Tak jak w całej naszej działalności, chcemy pokazać, że żydowska historia to też kultura, sztuka, tematy trudne, ale też prostsze, i że to wszystko jest bardzo uniwersalne i związane z historią Polski - mówiła o wystawie "Gdynia-Tel Awiw" Joanna Fikus z Muzeum POLIN.
rozwiń zwiń