Biuro Literackie i festiwal na krańcu Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 17:47
- To symboliczny powrót do korzeni, potrzebowaliśmy takiego restartu - mówił Artur Burszta, szef wydawnictwa Biuro Literackie, o  Stacji Literatura, festiwalu, który od kilku lat odbywa się w Stroniu Śląskim i Siennej.
Audio
  • Rozmowa z Arturem Bursztą, szefem Biura Literackiego (Wybieram Dwójkę)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Rasstock

- Wyprowadzka festiwalu z Wrocławia w takie miejsce, w którym tak naprawdę dla przyjeżdżających nie ma żadnej alternatywy, a samo miasto można przejść w 15 minut, sprawiła, że tak naprawdę wszyscy skupieni są na literaturze - podkreślał gość Dwójki. Jak zaznaczył, spotkania literackie w takich miejscach jak Stronie Śląskie i Sienna sprzyjają budowaniu wspólnoty integrującej twórców i czytelników.

W rozmowie również o działalności wydawniczej Biura Literackiego, które w tym roku obchodzi swoje 25-lecie, czy o Niemiecko-Polskich Spotkaniach Młodych Pisarzy i historii organizowanego przez Biuro najstarszego polskiego festiwalu literackiego. - Zależało nam na powrocie do tego, co dla nas najważniejsze. Do jeszcze większego nasłuchu na nowe głosy z Polski i z Europy, wprowadzania do polszczyzny poetów, prozaików, którzy do tej pory w polszczyźnie nie funkcjonowali – mówił Artur Burszta.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: Artur Burszta (szef wydawnictwa Biuro Literackie)

Data emisji: 12.02.2020

Godzina emisji: 16.30

Czytaj także

Nauka wdzięku, czyli listy Szymborskiej i Barańczaka

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 13:37
- Oni są bardzo powściągliwi w swojej twórczości, ale stosują też humor, by się zanadto z emocjami nie obnażyć. Barańczak powiedział zresztą kiedyś, że humor to coś śmiertelnie poważnego - mówił prof. Krzysztof Biedrzycki w audycji o zbiorze listów "Inne pozytywne uczucia też wchodzą w grę. Korespondencja 1972-2011" Wisławy Szymborskiej i Stanisława Barańczaka.
rozwiń zwiń