Jerzy Nowosielski. Malarz sakralnej Małopolski

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 12:17
W audycji "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy m.in. z Krystyną Czerni o jej nowej książce "Nowosielski w Małopolsce. Sztuka sakralna".
Audio
  • Z Krystyną Czerni o jej książce "Nowosielski w Małopolsce. Sztuka sakralna" rozmawia Justyna Nowicka (Wybieram Dwójkę)
  • Z Marią Poprzęcką o jej albumie "Arcydzieła malarstwa polskiego" rozmawia Aleksandra Łapkiewicz (Wybieram Dwójkę)
  • O albumie "Kosmos miedziorytu" z profesorami Przemysławem Tyszkiewiczem i Stanisławem Beresiem rozmawia Dorota Gacek (Wybieram Dwójkę)
Fragment okładki książki Nowosielski w Małopolsce. Sztuka sakralna
Fragment okładki książki "Nowosielski w Małopolsce. Sztuka sakralna"Foto: Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej/materiały prasowe

Ponadto rozmawialiśmy z Marią Poprzęcką o albumie "Arcydzieła malarstwa polskiego". To nowe, rozszerzone i uaktualnione wydanie autorskiego albumu profesor Marii Poprzęckiej. Z kolei o albumie "Kosmos miedziorytu" mówili profesorowie Przemysław Tyszkiewicz i Stanisław Bereś.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 6.01.2016

Godzina emisji: 16.00

mc/jp

Czytaj także

Duchowe malarstwo Jerzego Nowosielskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 21:30
- Fizycznie nie miał siły pracować, natomiast w jego wyobraźni do końca powstawały obrazy - wspominali przyjaciele. 21 lutego miną dwa lata bez wybitnego polskiego malarza. Zapraszamy do wysłuchania audycji, która powstała tuż po śmierci artysty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowosielski o zagubionej religijności

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 18:00
W "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy o nowo wydanym tomie tekstów Jerzego Nowosielskiego "Zagubiona bazylika. Refleksje o sztuce i wierze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kicz religijny to jednostka chorobowa

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 20:00
Jedna z parafianek kościoła Opatrzności Bożej o postaci Jezusa pędzla Jerzego Nowosielskiego powiedziała, że gdyby przyprawić mu rogi, byłby diabłem. Czy w sztuce sakralnej nie ma miejsca na dzieła wyłamujące się z szablonów? I w jaki sposób je chronić?
rozwiń zwiń