X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Preludia i fugi Bacha według Piotra Anderszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 14:00
Od poniedziałku (18.01) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" będzie długo oczekiwany album Piotra Anderszewskiego z cyklem Preludiów i Fug z II tomu Das Wohltemperierte Klavier Jana Sebastiana Bacha.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. promocyjne

W dorobku dyskograficznym pianisty muzyka Bacha zajmuje szczególne miejsce. Przypomnijmy - pierwszy album z V Suitą francuską i Uwerturą w stylu francuskim ukazał się w 1999 roku. Potem, w 2002 roku, były Partity (I, III i VI), W 2004 i 2009 utwory Bacha pojawiły się na płytach pianisty obok dzieł Beethovena i Weberna (2004) oraz Schumanna, Janacka, Beethovena i Bartoka (koncert w Carnegie Hall 2009). W 2014 ukazał się kolejny krążek studyjny z Suitami angielskimi (I, III i V).

Bach w interpretacjach Piotra Anderszewskiego jest wyjątkowy, ujmujący i bardzo osobisty. Chwilami wyciszony, ale i romantyczny, traktujący z dystansem utrwalone i przyjęte powszechnie zasady interpretacji Bachowskich Preludiów i Fug. Pianista sięgnął do utworów z II tomu DWK, zdecydowanie rzadziej wykonywanych i mniej znanych niż te z tomu I. Dla  wnikliwego i wrażliwego słuchacza ćwiekowa lektura tej nowej płyty może stać się wyjątkowym przeżyciem, rozpiętym na długiej przestrzeni, gdzie cykl bachowski układa się niemal jak udramatyzowana suita z całym szeregiem napięć i kulminacji.

21 lutego Piotr Anderszewski wystąpi w Filharmonii Narodowej i zapewne grać będzie ten repertuar, tymczasem premiera nowej płyty zaplanowana jest na 29 stycznia, a w "Poranku Dwójki" album do wygrania codziennie (11-15.01) kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak