X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Szekspirowska "Burza". Premiera słuchowiska!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 15:39
W tym roku mija 400 lat od śmierci Williama Szekspira, Dwójka zaprasza więc na radiową adaptację jednej z jego ostatnich sztuk.
Audio
  • Rozmowa z twórcami słuchowiska "Burza" wg Szekspira (Wybieram Dwójkę)
Reżyser słuchowiska Waldemar Modestowicz oraz Adam Ferency i Wiktoria Gorodeckaja, czyli szekspirowscy Prospero i Miranda
Reżyser słuchowiska Waldemar Modestowicz oraz Adam Ferency i Wiktoria Gorodeckaja, czyli szekspirowscy Prospero i MirandaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Wskutek intrygi swojego brata książę Mediolanu Prospero zostaje zdetronizowany i wygnany ze swojego księstwa. Wraz z córką Mirandą - a także pokaźną biblioteką - trafia na wyspę, gdzie przez kolejne dwanaście lat zgłębia wiedzę tajemną. Dzięki niej podporządkowuje sobie powietrznego duszka Ariela oraz dzikiego i nieokrzesanego Kalibana.

Pewnego dnia za sprawą burzy wywołanej przez Prospera u brzegów wyspy rozbija się statek. To początek ciągu niezwykłaych zdarzeń, z których zbudowana jest ta nie całkiem oczywista komedia Szekspira...

"Burza" Williama Szekspira w tłum. Stanisława Barańczaka

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Muzyka: Andrzej Smolik

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Obsada: Prospero - Adam Ferency, Kaliban - Eryk Lubos, Ariel - Anna Dereszowska, Miranda - Wiktoria Gorodeckaja, Ferdynand - Stefan Pawłowski, Antonio - Mariusz Bonaszewski, Sebastian - Artur Żmijewski, Stefano - Krzysztof Stelmaszyk, Trynkulo - Adam Woronowicz, Alonso - Olgierd Łukaszewicz, Gonzalo - Mariusz Benoit , Bosman - Mirosław Zbrojewicz

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (19.03) w godz. 19.00-20.30.

mc/bch

Komentarze1
aby dodać komentarz
jakubstachowiak2016-04-24 16:51 Zgłoś
Chciałbym nie tyle skomentować, co spytać, gdzi można tego słuchowiska wysłuchać?

Czytaj także

Petrarka, Michał Anioł i Szekspir w pieśni

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 15:00
Sonety tych wybitnych twórców były tematem kolejnej audycji w jubileuszowym cyklu "Jerzy Artysz. W życiu potrzeba nam belcanta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szekspir przybył do Polski... z Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 14:00
- Nie mamy dokumentów mówiących, kiedy sztuki szekspirowskie pojawiły się na ziemiach polskich. Ale wiemy prawie na pewno, w jakich okolicznościach się to stało - mówił szekspirolog prof. Jarosław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

William Szekspir sam produkował "House of Cards"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 13:52
Z twórczości angielskiego dramaturga kino i teatr czerpią od wieków przekładając ją na język musicalu, opery, kinowego popu, a nawet fantasy ("Gwiezdne wojny"). Ale to serial "House of Cards" jest szekspirowską kopalnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mała wielka „i”

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 15:00
Teraz, z okazji czterechsetnej rocznicy śmierci twórcy „Burzy”, w całym Roku Szekspirowskim, do końca grudnia – jak będzie się pisać o tajemnicach Szekspira? Ile razy w imię prawdy zanegowane zostanie odległe istnienie Willie’ego Hughesa?
rozwiń zwiń