X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zabawne perypetie ciotki Eweliny

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 15:44
W audycji zaprezentowaliśmy słuchowisko Zbigniewa Żakiewicza "Ciotuleńka. Kulig" z 2008 roku w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Marta Lipińska
Marta LipińskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Słuchowisko, będące adaptacją opowiadania "Kulig" z tomu "Opowieści żartobliwe" Zbigniewa Żakiewicza, należy do cyklu zabawnych opowieści o pełnej uroku, choć nieco apodyktycznej ciotuleńce. Tytułowa bohaterka, wiekowa Litwinka, wskutek historycznych zawirowań trafiła po wojnie do kaszubskiej wioski Lipnisz. Znalazła tam drugą ojczyznę, a będąc osobą otwartą na uroki życia i innych ludzi, wspaniałą gawędziarką i kompanką do stołu i kieliszka, zauroczyła miejscową społeczność.

Zabawne perypetie ciotki Eweliny, pełnej miłości do przyrody i zwierząt, urzekają radością i filozoficzną zadumą nad światem i przemijaniem. Tym razem we wsi odbędzie się kulig, a do sań potrzebne są konie. Jednego można pożyczyć od Czarka, który za miarkę spirytusu chętnie zaangażuje się w kuligową przygodę...

W słuchowisku Zbigniewa Żakiewicza w reżyserii Waldemara Modestowicza występują: Marta Lipińska, Jarosław Gajewski, Joanna Jeżewska i Mirosław Zbrojewicz.

***

Tytuł audycji: Wieczór ze słuchowiskiem 

Data emisji: 18.01.2020

Godzina emisji: 22.30

pg/am

Zobacz więcej na temat: słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Spalenie Joanny". Uniwersalny dramat Magdaleny Miecznickiej

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 17:52
- Nie chciałam pisać sztuki dokumentalnej, tylko wyjść od tematu, który mnie bardzo głęboko poruszył. Bardzo przeżywałam tragedię Jolanty Brzeskiej, wydała mi ona się nieprawdopodobna, absurdalna. Chciałam napisać dramat uniwersalny – mówiła w Dwójce Magdalena Miecznicka, autorka dramatu, którego radiowa premiera odbędzie się w sobotę 26 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Libera: słuchowisko "Popioły" to portret naszej cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 11:00
- 60 lat temu Samuel Beckett przewidział to, co staje się na naszych oczach - mówił prozaik, tłumacz, reżyser teatralny i znawca twórczości irlandzkiego noblisty. W najbliższą sobotę (2.11) usłyszymy w Dwójce dramat Becketta w przekładzie i reżyserii Antoniego Libery.
rozwiń zwiń