X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ryszard Wlazło i tradycyjna muzyka z radomskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 07:00
Bohaterem poniedziałkowych "Źródeł" był Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej, laureat I nagrody na 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, wykonujący tradycyjną muzykę wsi radomskiej.
Audio
  • Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej, laureat I nagrody na 53. FKiŚL w Kazimierzu nad Wisłą opowiadał jak został muzykiem tradycyjnym (Dwójka/Źródła)
Ryszard Wlazło
Ryszard WlazłoFoto: Kuba Borysiak

W audycji posłuchaliśmy opowieści o życiu w Zagłębiu Dąbrowskim i muzyce radomskiej.

- Gram muzykę radomską, a mieszkam w Kłudnie. Mój tata, Jan Wlazło był wybitnym harmonistą. Wziąłem jego harmonię po jego śmierci do Dąbrowy Górniczej i postanowiłem się sam uczyć. Ojciec mnie nie uczył i bardzo tego żałuję, wtedy muzykę ludową wypierała muzyka elektroniczna. Tata zdobył Basztę w 1983 roku, zmarł w 1985 roku. Gdy jeszcze grał wesela, to dzwonił do mnie, aby pograć razem. Wtedy na zmianę z ojcem graliśmy na jednej pedałówce – mówił w "Źródłach” Ryszard Wlazło z Dąbrowy Górniczej. - W Radomiu mam brata, który próbuje grać na harmonii, myślę, że jeszcze rok, dwa i on również będzie grał. Nauczy się.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu audycji.

 ***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 15.15

gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tradycyjne melodie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 13:15
We wtorkowych "Źródłach" zapowiedzieliśmy zbliżający się Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, najważniejsze tego typu wydarzenie jednoczące artystów, badaczy i muzyków ludowych z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzykę ludową trzeba mieć we krwi"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 11:00
- Nie da się jej zagrać z nut, trzeba wyssać z mlekiem matki - mówił w "Źródłach" Roman Wojciechowski, laureat Baszty ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierskie Baszty rozdane!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:52
W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą zakończył się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W "Źródłach" zaprezentowaliśmy zwycięzców konkursu w kategoriach: soliści śpiewacy, instrumentaliści, kepele, zespoł śpiewacze, Duży-Mały.
rozwiń zwiń