X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Burónka – zanurzeni w tradycji Kurpiów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 07:00
W "Źródłach" odwiedziła nas Olga Stopińska, wokalistka zespołu Burónka, laureata II nagrody podczas XX Konkursu Muzyki Folkowej “Nowa Tradycja” w 2017 roku. W swoim repertuarze zespół odwołuje się do wokalnych tradycji Kurpiów – Puszczy Zielonej.
Audio
  • Olga Stopińska, wokalistka zespołu Burónka, opowiada o swojej kapeli (Dwójka/Źródła)
Zespół Burónka na Nowej Tradycji 2017
Zespół Burónka na Nowej Tradycji 2017Foto: Grzegorz Śledź

- Jesteśmy obecnie kwartetem, jest ze mną trzech Mateuszy: Woźniak, Sieradzan i Wachowiak. Wywołuje to powszechną radość – mówiła w „Źródłach” wokalistka zespołu, Olga Stopińska. – Wachowiaka usłyszałam po raz pierwszy na Festiwalu „Nowa Tradycja”, zachwycił mnie, chciałam z nim pracować. To on zaprosił do projektu Mateusza Sieradzana z Bum Bum Orchestar.

Autorskich interpretacji doczekały się przede wszystkim pieśni Bronisławy Świder z Bandyś, a także te pochodzące z nagrań archiwalnych. 

- Pojechałam na Kurpie do Bronisławy Świder z Bandyś. Zapragnęłam uczyć się tej tradycji i być tam jak najczęściej. Przez lata śpiewałam muzykę miejską ale szukałam swojego miejsca w tej nowopoznanej tradycji. Miałam potrzebę śpiewania sobą, a wyjeżdzając na Kurpie śpiewałam zupełnie inaczej niż w Warszawie. Takie były początki – dodała Olga Stopińska.

Zespół wystąpi podczas rozpoczynającego się 17 lipca festiwalu Globaltica. Poza tym trwa zbiórka na wydanie debiutanckiej płyty zespołu na platformie "Polak potrafi". Założeniem nagrania płyty jest to, aby nagrać materiał na setkę, żadnych dubli.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu.

***

Tytuł audycji:  Źródła

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Gość: Olga Stopińska (Burónka)

Data emisji: 12.07.2019

Godzina emisji: 15.15


gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak