X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Tygodniówka z Taborem Domu Tańca

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 12:00
- To bardzo intensywne spotkanie z muzyką tradycyjną: wokalną i instrumentalną, z tańcem, ale i z innymi aspektami kultury regionu, np. strojem - mówili w "Źródłach" o V Taborze Wielkopolskim Krzysztof Polowczyk i Antoni Beksiak.  
Audio
  • Zapowiedź V Taboru Wielkopolskiego w Starej Krobi (Źródła/Dwójka)
Członkowie Bislupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic. 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu 2019.
Członkowie Bislupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic. 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu 2019.Foto: Grzegorz Śledź

Tabor Domu Tańca to tygodniowe, praktyczne spotkanie z kulturą tradycyjną danego regionu. Tabor to wypełniające całe dnie i noce intensywne warsztaty, potańcówki, integrowanie się, przełamywanie uprzedzeń, wspólna twórczość, kreatywne atrakcje dla dzieci.

Piąty Tabor Wielkopolski, z siedzibą w Starej Krobi na Biskupiźnie, jest poświęcony weselu biskupiańskiemu. Jak poprzednio, sednem będzie muzyka dudziarska i pełen humoru śpiew, zarówno kobiecy, jak męski, o żywiołowym charakterze i unikatowym zdobieniu, który co roku zyskuje grono nowych miłośników.

- Duży wpływ na popularność muzyki Biskupizny - tłumaczył współorganizator wydarzenia Krzysztof Polowczyk - miały kolejne organizowane tam tabory. One pokazały, że ta kultura przyciąga ludzi, budzi zainteresowanie nie tylko na miejscu, ale i w różnych stronach kraju. Tabor uznajemy za jedną z najważnieszych imprez w regionie. 

"Z każdym roczkiem do ślubu drobnym kroczkiem" - taka myśl kieruje tegoroczną odsłoną wydarzenia. Odwołuje się do ludowej obrzędowości i życia młodzieńczego do momentu ślubu. Na Taborze nie może też zabraknąć muzyki dudziarskiej, charakterystycznej dla Biskupizny.

- Biskupiańskim śpiewiem i muzyką dudziarską zachwyciłem się, będąc jeszcze studetem muzykologii - mówił w audycji Antoni Beksiak, który w trakcie Taboru poprowadzi różne warsztaty. - Ważną częścią Taboru są spotkania i prelekcje poświęcone dudziarzom nowej generacji. Do tego oczywiście szeroki program dla dzieci i taki dotyczący rękodzieła, plastyki i nie tylko - tłumaczył.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Krzysztof Polowczyk i Antoni Beksiak (organizatorzy V Taboru Wielkopolskiego)

Data emisji: 19.07.2019

Godzina emisji: 15.15

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak