X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Katedra Notre Dame. Co trzeba będzie odbudować?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 11:21
- Spłonęła przede wszystkim drewniana konstrukcja nad nawą główną, chórem i transeptem katedry oraz to, co dominowało w pejzażu środkowej części Paryża, czyli potężna iglica, która znajdowała się w przęśle skrzyżowania, tradycyjnie nazywana w Polsce "wieżyczką na sygnaturkę". A przy okazji stopiło się to, co na tym drewnie leżało, czyli ogromne połacie blachy, którą były pokryte więźby dachowe - mówił w Dwójce dr hab. Jakub Adamski.
Audio
  • Jak odbudowuje się średniowieczną katedrę? (Kryzys wieku średniego/Dwójka)
Katedra Notre Dame
Katedra Notre DameFoto: anyaivanova/Shutterstock

Punktem wyjścia rozmowy w "Kryzysie wieku średniego" był tragiczny pożar katedry Notre Dame w kwietniu br. Wraz z naszym gościem, specjalistą od architektury gotyckiej z Instytutu Historii Sztuki UW, rozmawialiśmy w audycji między innymi o tym, co dziś znaczy średniowieczny zabytek i jak go odbudowywać. Nie zabrakło również wielu szczegółowych informacji na temat architektury symbolu Paryża, który będzie ratowany m.in. ze środków zebranych w publicznej zbiórce. 

Odbudujmy Notre Dame. Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski >>>

***

Tytuł audycji: Kryzys wieku średniego 

Prowadzili: Łukasz Kozak i Łukasz Modelski

Data emisji: 12.05.2019

Godzina emisji: 21.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fantastyczne zwierzęta epoki średniowiecza

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 14:36
W audycji opowiadaliśmy o bestiariuszach - średniowiecznym gatunku literackim, należącym do tzw. literatury dydaktycznej, pisanym wierszem lub prozą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Lew. Od milionera do zera

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 13:56
W II połowie XII wieku swą potęgą dorównywał niemal cesarzowi. Jego władztwo rozciągało się od Bałtyku po Bawarię. Założyciel miasta Monachium. Syn wygnańca i sam wygnaniec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrzest Polski. Data, która wcale nie jest taka oczywista

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 14:02
- Jest to data symboliczna, niepewna, która już chyba w wieku XIII była przedmiotem pewnego sporu. Widać go na kartach roczników, jest pewna niezgodność co do tej kwestii. Możemy jednak przypuszczać, że dla samego zainteresowane ona niekoniecznie musiała być taką wielką, symboliczną i założycielską datą - mówił Łukasz Kozak.
rozwiń zwiń