X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Charlie Leduff: to nie są najgorsze czasy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 16:08
- Ameryka to bardzo trudne miejsce, tak samo jak Polska. Jeśli zamienisz w mojej książce nazwę "Stany Zjednoczone" na "Polska" to będzie dalej zrozumiałe. Dlatego jest po polsku, i jestem z tego bardzo dumny - opowiadał w Dwójce amerykański dziennikarz i autor książek poruszających problemy współczesnej Ameryki. 
Audio
  • Charlie Leduff o książce "Shitshow. Ameryka się sypie a oglądalność szybuje"
Times Square w Nowym Jorku
Times Square w Nowym JorkuFoto: Flickr/mutou824

Charlie Leduff opowiadał w audycji o swoim najnowszym reportażu "Shitshow. Ameryka się sypie a oglądalność szybuje". Mówił, że jego książka jest o tym, kim Amerykanie byli kiedyś i co sprawiło, że stali się takimi, a nie innymi ludźmi. - Nie potrzeba specjalnie wyjaśniać realiów, w których teraz żyjemy, ponieważ jesteśmy w nich obecni. Pamiętajmy, że gospodarka światowa nie zapadła się, nie mamy nowych wojen w Iraku i Afganistanie, nie zbombardowaliśmy żadnych miast – to nie są najgorsze czasy. Upewnijmy się więc, że nie staną się takimi. Ja jako pisarz muszę przekazywać to, co w tych czasach dobre - mówił pisarz.

Gość Dwójki podkreślał, że głównym problemem Amerykanów jest nieznajomość historii swojego kraju. Brak wiedzy o własnym dziedzictwie sprawia, że postrzeganie jest zniekształcone. - Detroit, skąd pochodzę, było jednym z największych amerykańskich miast, ale wszyscy biali wyjechali, w tym wielu Polaków. A to było kiedyś polskie miasto. Kłócimy się teraz, kto je zniszczył: czarni czy biali? Nie zawracamy sobie głowy historią. A tak naprawdę wszyscy to zrobiliśmy - opowiadał.

Czy książki Charliego Leduffa coś zmieniły w Ameryce? I co reporter uważa na temat definicji "amerykańskiego snu"? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: Charlie Leduff (dziennikarz i autor reportaży o USA)

Data emisji: 31.07.2019

Godzina emisji: 21.15

Materiał został wyemitowany w audycji Letni Festiwal Muzyczny.

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kto nie rozumie Południa, ten nie rozumie Ameryki"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 13:28
– Jeśli chcesz napisać książkę, to jej tematem nie może być miejsce oczywiste, w którym zawsze świeci słońce – mówi w Trójce Paul Theroux, podróżnik i powieściopisarz, którego książka "Głębokie Południe" właśnie trafiła do rąk polskich czytelników.
rozwiń zwiń