X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Chór Polskiego Radia i Gomółka po raz drugi

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 15:41
Koncertowa premiera drugiego, podwójnego albumu "Melodie na Psałterz polski..." vols 3 & 4 Mikołaja Gomółki już 9 listopada w Willi Decjusza w Krakowie. Chórem Polskiego Radia dyrygować będzie Agnieszka Budzińska-Bennett.
Chór Polskiego Radia
Chór Polskiego RadiaFoto: Magdalena Hałas/mat. prom

Pomysł zarejestrowania kompletu psalmów Mikołaja Gomółki narodził się w 2016 roku. Do przygotowania tego przedsięwzięcia i opieki artystycznej nad jego realizacją zaproszona została znakomita polska śpiewaczka i badaczka muzycznych skarbów – Agnieszka Budzińska-Bennett. 

- Nagranie kompletnych psalmów Mikołaja Gomółki to ekscytująca muzyczna i literacka przygoda, a zarazem przedsięwzięcie programowe i fonograficzne unikalne w skali światowej. Wraz ze wspaniałym Chórem Polskiego Radia i zaproszonymi instrumentalistami specjalizującymi się wykonawstwie muzyki renesansowej, odkrywamy coraz to nowe aspekty i poziomy prostych, wydawało by się, utworów muzycznych. A psalmy Gomółki są z jednej strony przepięknym świadectwem naszego języka i kultury, ale jednocześnie absolutnie uniwersalnym świadectwem ludzkiej natury, myśli i emocji. Nasz projekt sprawia, że polski renesans brzmi świeżo, interesująco i jestem przekonana, że będzie w stanie ująć nawet najbardziej wymagającego słuchacza – podkreśla Agnieszka Budzińska-Bennett.

W serii ukaże się pięć podwójnych wydawnictw zawierających ponad 150 krótkich, XVI-wiecznych utworów utrzymanych w układzie czterogłosowym. Psalmy – przełożone na język polski przez Jana Kochanowskiego i umuzycznione przez Mikołaja Gomółkę – stanowią najbardziej znane, opublikowane za życia autora i jedyne zachowane do dziś jego dzieło, które ma bezsprzeczne znaczenie dla kultury polskiej.

Koncert premierowy „Melodii na Psałterz polski...” vols 3&4 odbędzie się 9 listopada o godz. 19.30 w Willi Decjusza w Krakowie (ul. 28 lipca 1943 roku 17A).

Wykonawcy:
Anna Zawisza, Liliana Pociecha, Katarzyna Wajrak
Dobromiła Lebiecka, Agnieszka Piwko, Joanna Wodo
Paweł Fundament, Krzysztof Piotrowski, Jacek Ziobro
Piotr Brajner, Łukasz Dziuba, Adam Radnicki
Anna Wiktoria Swoboda – lutnia
Tomasz Sobaniec – perkusja

Zobacz więcej na temat: Chór Polskiego Radia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak