X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dwójka na Miodowej, czyli w artystycznej enklawie Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 17:00
- To miejsce o wyjątkowej atmosferze. Sama architektura całego placu otoczonego budynkami dydaktycznymi, szkołami muzycznymi, Akademią Teatralną tworzy ciekawą przestrzeń dla działalności młodych artystów - mówił w Dwójce wiolonczelista Marcin Zdunik, absolwent ZPSM Nr 1 w Warszawie, znaną powszechnie jako "Miodowa".
Audio
  • Dwójka na Miodowej, czyli w artystycznej enklawie Warszawy (Dwójka na miejscu)
Uczniowie ZPSM Nr 1 w Warszawie, znanej powszechnie jako Miodowa
Uczniowie ZPSM Nr 1 w Warszawie, znanej powszechnie jako "Miodowa"Foto: PR2

Album zdjęcia 1200.jpg
Album znaleziony w 1944. Szukamy krewnych osób ze zdjęć

Program 2 Polskiego Radia również w jesiennej ramówce kontynuuje letnią akcję "Dwójka na miejscu". W ramach tego cyklu odwiedziliśmy legendarny Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie, którego historia sięga XIX wieku.

W 2020 roku placówka ta zmieni swoją lokalizację. Z okolic Starego Miasta przeniesie się do nowej siedziby na Mokotowie. Chcemy zapisać w pamięci wyjątkową aurę tej szkoły, której absolwenci występują na scenach całego świata. O fenomenie "Miodowej" opowiedzieli m.in. – Zdzisław Piernik, Krzysztof Chorzelski, Marcin Zdunik, Marek Bracha, Beata Popis czy Karol Radziwonowicz.  Historię placówki przedstawiła  – Magdalena Radziejowska. Dowiedzieliśmy się też, jaka przyszłość czeka młodych adeptów muzyki – o nowej siedzibie opowiedziała dyrektor ZPSM nr 1 Iwona Waga-Parafiniak  oraz przedstawiciel pracowni architektonicznej "Konior Studio" - Dominik Koroś.

Ale Miodowa to nie tylko szkoła muzyczna, to też, a niedługo tylko – Akademia Teatralna. Plany uczelni względem odzyskanych budynków przedstawiła Beata Szczucińska. Zajrzeliśmy również do Teatru Collegium Nobilium, gdzie odbyła się premiera spektaklu "Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów" w reżyserii Anny Dudy-Gracz. O nim opowiedzieli studenci Akademii Teatralnej.

Wspomnieliśmy też o słynnej kawiarni "Marcinek", w której bywali i bywają zarówno uczniowie szkoły muzycznej jak i Akademii Teatralnej.

W programie wysłuchaliśmy ponadto koncertów uczniowskiego zespołu jazzowego pod kierunkiem Stanisława Pańty oraz Szkolnej Orkiestry Dętej. 

A tak zapraszaliśmy na audycję przy ulicy Miodowej:

***

Tytuł audycji: Dwójka na miejscu 

Prowadzili:  Andrzej Sułek i Paweł Siwek

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 15.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ostatnie lato ’39". Wyjątkowe chwile letniej akcji Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 12:06
- Audycja kojarzy mi się przede wszystkim z miejscami, w których brałem udział w jej realizacji. Jednym z nich jest Krynica Zdrój, przepiękne uzdrowisko stworzone wręcz do tego, by pokazać słuchaczom Dwójkę jako program prowadzący nas nie tylko do sal koncertowych. Była okazją do niezwykle ciekawych spotkań ze słuchaczami - powiedział Andrzej Sułek, szef redakcji muzycznej Dwójki, jeden z licznego grona dziennikarzy przygotowujących i prowadzących audycję "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowe Czytanie 2019. Adam Zieleniecki: cieszymy się, że mogliśmy zachęcić do prozy Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:36
- To okazja, żeby przypomnieć o pewnych książkach i zachęcić ludzi do czytania. Nawet takimi fragmentami, jak ten, którzy przeczytaliśmy tu z Izą. Myślę, że to bardzo fajna rzecz i przypomniała o opowiadaniu "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza - mówił w Dwójce aktor Białostockiego Teatru Lalek w dniu Narodowego Czytania.
rozwiń zwiń