X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Łukasz Garbal: Lipski był socjalistą i antykomunistą

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 17:15
- Jan Józef Lipski całe życie mówił, że władza ludowa uwielbiała kraść słowa i takim słowem był "socjalizm" - podkreślał ł Łukasz Garbal, autor dwutomowej biografii tego cenionego publicysty i działacza opozycji demokratycznej.
Audio
  • Łukasz Garbal o książce "Jan Józef Lipski. Biografia źródłowa" (Rzeczypospolite/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: mat. prom.

- On był socjalistą i dlatego był antykomunistą. Widział fundamentalną różnicę między władzą komunistyczną a socjaldemokracją – zwracał uwagę gość Dwójki, opowiadając o losach Jana Józefa Lipskiego w czasach PRL-u.

Dlaczego w epoce stalinowskiej Lipski nosił w kalpie marynarki podobiznę… misia? Czym wyróżnia się jego diariusz na tle innych zapisków dziennikowych 2. poł. XX w.? Którymi obszarami literatury interesował się szczególnie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o życiu Jana Józefa Lipskiego i jego roli w walce z władzami PRL-u.

Książka "Jan Józef Lipski. Biografia źródłowa" ukazała się nakładem Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Posłuchaj jej fragmentów >>>

***

Tytuł audycji: Rzeczypospolite

Prowadził: prof. Antoni Dudek

Gość: Łukasz Garbal (autor dwutomowej książki "Jan Józef Lipski. Biografia źródłowa")

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 22.00

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzydziestu czterech w obronie kultury polskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 05:50
56 lat temu, 14 marca 1964, Antoni Słonimski złożył w Urzędzie Rady Ministrów dwuzdaniowy list protestacyjny przeciw cenzurze, który później określano, z powodu liczby sygnatariuszy, jako "List 34".
rozwiń zwiń