X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Herdzin "Concerto & Concertino"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 15:44
Wydany nakładem wydawnictwa DUX album swoją premierę miał 30 września 2018 roku. Patronat medialny nad płytą objęła radiowa Dwójka.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom.

Krzysztof Herdzin to jeden z najbardziej zapracowanych polskich muzyków. Jako chyba jedyny w Polsce artysta z powodzeniem łączy tak intensywną działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i pop, w wymagających kompletnie odległych od siebie kompetencji i doświadczeń rolach. Mimo, że przez większość odbiorców kojarzony jest z muzyką jazzową, podkreśla swoje "klasyczne" ukształtowanie i od prawie 30 lat stara się łączyć ze sobą te dwa światy, zajmując się oboma gatunkami równolegle.

"Czuję, że szczęśliwie, w naturalny sposób wracam do swoich źródeł, czyli do muzyki, która mnie ukształtowała, stworzyła moją emocjonalność, wpłynęła na kształtowanie wyobraźni i odbierania wrażeń estetycznych w określony sposób" - mówi muzyk.


Na swojej kolejnej "klasycznej" płycie Krzysztof Herdzin występuje w podwójnej roli: kompozytora i dyrygenta. Album jest fonograficzną premierą dwóch wyjątkowych kompozycji: Koncertu podwójnego na altówkę, saksofon altowy i orkiestrę oraz Concertina na trio stroikowe i smyczki, koncertów z zupełnie nietypowym zestawieniem instrumentów solowych. Wykonawcami, którzy razem z Krzysztofem Herdzinem tworzą ten album są: Katarzyna Budnik-Gałązka - altówka, Paweł Gusnar - saksofon altowy, Krakowskie Trio Stroikowe i Elbląska orkiestra Kameralna.

Herdzin znakomicie operuje klasycznymi środkami, ze swobodą nawiązując do stylistyki impresjonizmu, ekspresjonizmu, czy neoklasycyzmu. Kompozytor nie ukrywa swych inspiracji muzycznych, które koncentrują się w obszarach gdzie króluje Ravel, Debussy, Poulenc, Szostakowicz, Rachmaninow, Grażyna Bacewicz, czy Tansman. To muzyka z lekko rozszerzoną tonalnością, oddziaływająca na wyobraźnię przy pomocy sugestywnych "obrazów" dźwiękowych.

***

materiały pras./pg

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Herdzin płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak