X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

XIV Festiwal Muzyki Oratoryjnej "Musica Sacromontana" 2019

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 11:41
Odkryjemy skarby klasztornych bibliotek. Posłuchamy dzieł mistrzów we wnętrzu Bazyliki, dla której tworzył Józef Zeidler, nazywany polskim Mozartem.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. pras.

Maestro Michał Klauza, Sinfonietta Cracovia, soliści oraz Polski Chór Kameralny powracają po raz kolejny na Festiwal MUSICA SACROMONTANA, ponieważ urzekła ich muzyka Józefa Zeidlera – polskiego Mozarta. Tym razem usłyszymy Nieszpory tego kompozytora. Cały zaś Festiwal otwiera Missa Cubana. Tę niezwykłą mszę skomponował w 1996 roku do tekstu łacińskiego oraz częściowo do języków etnicznych terenów Kuby, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów kubańskich - Jose Maria Vitier. Msza dedykowana jest Matce Bożej Miłosierdzia z Cobre - patronce Kuby. Z okazji dwustulecia urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK zaprezentuje utwory wybrane z jego bogatego dorobku muzyki kościelnej. Zakończenie tegorocznego Festiwalu to wieczór z muzyką gospel, a więc zupełnie odmienny styl i ekspresja. Amerykańska wokalistka gospel, soul i jazz Donna Brown i jej zespół The Golden Gospel zapraszają nas na pełne dynamizmu, emocji i uduchowienia uwielbienie Boga.

 

PROGRAM

XIV Festiwalu Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA 2019

Gostyń – Święta Góra

Sobota, 28 września 2019, godz. 19:30

MUZYKA KUBAŃSKA

Koncert dedykowany PKO Bankowi Polskiemu z okazji 100-lecia banku

Missa Cubana - mszę skomponował w 1996 roku do tekstu łacińskiego oraz częściowo do języków etnicznych terenów Kuby jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów kubańskich - Jose Maria Vitier. Msza dedykowana jest Matce Bożej Miłosierdzia z Cobre 

- patronce Kuby. Jest przykładem doskonałego połączenia elementów muzyki klasycznej
z folklorem kubańskim, poprzez wprowadzenie do orkiestry sekcji ludowych instrumentów perkusyjnych. W pierwszym polskim prawykonaniu nie może zabraknąć artystów z Ameryki Południowej. Będą to: Beatriz Blanco Rojas /mezzosopran/ z Wenezueli oraz Alejandro D. Aguilera z Kuby / tenor/. Skład solistów zasili znana solistka, sopranistka Marzena Michałowska z Poznania. Pozostali artyści są również związani z Wielkopolską - Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego z Poznania, przygotowany przez prof. Marka Gandeckiego oraz orkiestra kameralna ENSEMBLE FRÉDÉRIC z Kalisza, prowadzona przez Maestro Adama Klocka. Na instrumentach perkusyjnych zagra José Torres z Kuby.

Niedziela, 29 września 2019, godz. 18:30

MONIUSZKO SAKRALNIE

W związku z obchodami 200. rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” zaprezentuje utwory wybrane z jego bogatego dorobku muzyki kościelnej. W wykonaniu solistów oraz zespołu usłyszymy Mszę Łacińską Des-dur, IV Litanię Ostrobramską oraz utwory ludowe.

Sobota, 5 października 2019, godz. 19:30

NIEZNANY JÓZEF ZEIDLER

Koncert dedykowany Bankowi Gospodarstwa Krajowego z okazji 95-lecia banku

Kustosz i wieloletni dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie jako pierwszy w 1965 r. odkrył i docenił wyjątkowy talent kompozytorski „polskiego Mozarta”, Józefa Zeidlera. Ten utwór, zdaniem prof. Juliana Gembalskiego i prof. Marka Toporowskiego, stawia Zeidlera na równej pozycji ze współcześnie żyjącymi, wybitnymi kompozytorami europejskimi. Dzięki staraniom ks. Zientarskiego Nieszpory zostały wydane na płycie winylowej już w 1966 r. To jedno z najwybitniejszych dzieł tego kompozytora zostanie ponownie wykonane i nagrane. Wystąpią znakomici soliści: Anna Mikołajczyk-Niewiedział  /sopran/, Agnieszka Rehlis /mezzosopran/, Tomasz Krzysica /tenor/, Robert Gierlach /baryton/ oraz POLSKI CHÓR KAMERALNY, przygotowany przez Jana Łukaszewskiego.

Towarzyszyć im będzie ORKIESTRA SINFONIETTA CRACOVIA pod dyrekcją Maestro Michała Klauzy.

NIEDZIELA, 6 października 2019, godz. 18:30

WIECZÓR Z MUZYKĄ GOSPEL

Amerykańska wokalistka gospel, soul i jazz Donna Brown i jej zespół THE GOLDEN GOSPEL PEARLS zamykają Festiwal MUSICA SACROMONTANA 2019. Artyści ci obdarzeni są znakomitymi głosami i wielką ekspresją oraz dużym stopniem uduchowienia. Usłyszymy wiązankę psalmów z m. in. When Israel Was in Egypt’s Land  czy Amazing Grace. Jeden z członków zespołu, Lee Brown, o muzyce gospel powiedział: Ja nie nauczyłem się śpiewać gospel, ja po prostu jestem gospel. To sens mojego istnienia. To muzyka i głos ludzi z Afryki, którzy przez lata byli niewolnikami na amerykańskim kontynencie, a których Bóg następnie wyzwolił. Muzyka gospel bez Jezusa jest jak koła bez samochodu. Donna Brown ma wieloletnie doświadczenie muzyczne jako wokalistka, pianistka i dyrygentka chórów. Jest absolwentką słynnej nowojorskiej szkoły The Julliard School of Music.

Gostyń - Święta Góra 28 września – 6 października 2019 r.

www.jozefzeidler.eu

materiały prasowe

 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak