X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

11. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:46
10 listopada 2019 roku zainaugurujemy XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego (10-24 listopada 2019).
XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego
XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana PaderewskiegoFoto: Mat. prasowe

Konkurs odbywać się będzie pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Solistą Koncertu Inauguracyjnego będzie Nikita Mndoyants, zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, w 2007 roku, który zagra z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. Paderewskiego.

23 listopada 2019, w oczekiwaniu na werdykt Jury wystąpi Krzysztof Herdzin, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego i Katarzyny Popowej-Zydroń, prezentując jazzowe aranżacje utworów Ignacego Jana Paderewskiego.

Inaugurację Konkursu poprzedzi Wernisaż Wystawy PADEREWSKI SUPERSTAR, który odbędzie się 8 listopad 2019 roku o godzinie 18.00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (ul. Szymanowskiego 3).

Prezentowana wystawa ma na celu ukazanie sylwetki Paderewskiego z perspektywy masowego odbiorcy z przełomu XIX i XX wieku oraz podkreślenie ogromnej skali jego światowej popularności. Mamy nadzieję, że stanowić będzie zachętę do indywidualnego pogłębiania wiedzy na temat tego niezwykłego człowieka, wielkiego artysty i patrioty, który „rzucił świat na kolana”. Prezentowane zdjęcia, wycinki prasowe, dokumenty pochodzą ze zbiorów: Archiwum Akt Nowych w Warszawie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Teatralnego w Warszawie, Ośrodka Dokumentacji Muzyki Polskiej XIX i XX wieku im. I. J. Paderewskiego przy Instytucie Muzykologii UJ oraz Library of Congress.

XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego będzie w całości transmitowany w Internecie.
Materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak