"Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej". Zapraszamy do Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 08:21
W najbliższa sobotę (29.06) dziennikarze Dwójki, w ramach wakacyjnej trasy Lata z radiem, odwiedzą stolicę polskich Tatr. W czasie plenerowej, dwugodzinnej audycji rozmawiać będziemy o Zakopanem widzianym oczami artystów, ale też nawiążemy do tematyki lata 1939.

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej.jpg
Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39

W gronie naszych gości znajdą się znakomity aktor Olaf Lubaszenko, pisarz i autor książek podróżniczych Maciej Pinkwart czy rzeźbiarz Maciej Rząsa, który opowie o swoim ojcu Antonim Rząsie. Stanisław Berbeka – syn himalaisty Macieja Berbeki opowie o zrealizowanym przez siebie filmie o ojcu, a Anna Kamińska przedstawi sylwetkę bohaterki swojej książki - alpinistki – Haliny Kruger- Syrokomskiej. Wspomoże ją córka alpinistki - Marianna Syrokomska-Kantecka. Ponadto odwiedzą nasze plenerowe studio Teresa Bachleda Kominek – bohaterka filmu „Wiatr”, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego – Anna Wende -Surmiak, inicjatorka festiwalu Muzyka na Szczytach, z zawodu lekarz dermatolog – Danuta Sztencel, czy szef Big Bandu - Piotr Kostrzewa.

Audycję z plenerowego studia Dwójki na Pl. Niepodległości w Zakopanem poprzedzą występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów, w tym m.in. warsztat malowania na szkle, nauka tańca góralskiego, pokaz kulinarny, koncert duetu jazzowego oraz spektakl Teatru Jednej Miny. Całość dopełni konkurs z atrakcyjnymi nagrodami pt. "Dwójka na piątkę".

***

Na audycję "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" zapraszamy w sobotę (29.06) w godz. 15.00-17.00. Program poprowadzą Jakub Kukla i Beata Kwiatkowska.

bch/pg

Zobacz więcej na temat: Zakopane
Czytaj także

Katowice. Mały Paryż na Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 17:00
- Nasze miasto porównywano do stolicy Francji ze względu na bogactwo zapewniane przez przemysł. Podczas budowy budynków pozwalano sobie na bogate artystyczne zdobienia i luksusowe wyposażenia wnętrz – mówiła w Dwójce Anna Syska, historyczka architektury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Narodowe Czytanie. Wojciech Kolarski: "Przedwiośnie" stawia pytania, które do dziś są aktualne

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 17:46
- Na "Przedwiośnie należy patrzeć jako na wielkie, polskie arcydzieło, gdzie poruszone są tematy aktualne zarówno w czasach, gdy powstawała powieść, jak i dziś - mówił w Dwójce podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń