X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marzanna Bogumiła Kielar: w lekturach szukam piękna w języku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 21:00
- Czytam trzy książki jednocześnie, wśród nich jest "Austerlitz" Sebalda. "Austerlitz" to opowieść o walce z niepamięcią, o poznawaniu swojej przeszłości - mówiła poetka Marzanna Bogumiła Kielar.
Audio
  • Z poetką Marzanną Bogumiłą Kielar rozmawiamy o jej wyborach literackich (Literackie Witaminy)
Marzanna Bogumiła Kielar
Marzanna Bogumiła Kielar Foto: PAP/Andrzej Rybczyński
szczepan twardoch 1200 PAP.jpg
Szczepan Twardoch: jako pisarz jestem raczej intuicyjny niż intelektualny

Bohater powieści, tytułowy Austerlitz jako dziecko ocalał z zagłady, został wywieziony z Pragi i adoptowany przez walijskie małżeństwo. Po latach wyrusza w podróż przez europejskie miasta w poszukiwaniu swoich korzeni. Powraca do wypartego z pamięci i utraconego czeskiego dzieciństwa.  

Posłuchaj

09:49 _PR2_AAC_(literackie_witaminy)_ 2020_12_03-16-47-33 (1).mp3 Z poetką Marzanną Bogumiłą Kielar rozmawiamy o jej wyborach literackich (Literackie Witaminy)

- Język prozy Sebalda jest niezwykle precyzyjny, a piękne, bardzo długie, przejmujące frazy mają moc hipnotyzującą. „Austerlitz”  to proza wielowarstwowa, jest to także traktat o cierpieniu i czasie – mówiła Marzanna Bogumiła Kielar.


Czytaj także:

Wśród wyborów literackich naszego gościa znalazły się książki Jacka Hugo-Badera „Szamańska choroba” i „Pieśń ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury” Robin Wall Kimmerer.  


Czekamy również na Państwa opowieści o książkach, które w tym czasie są "literackimi witaminami". Nasz adres mailowy literackiewitaminy@polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Literackie witaminy

Prowadziła: Dorota Gacek  

GośćMarzanna Bogumiła Kielar (poetka, nauczyciel akademicki, prof. Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej)

Data emisji: 3.12.2020

Godz. emisji: 16.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Szejnert: Mulford "Przeciw śmierci" - pogrążyłam się w przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 11:00
- Pogrążyłam się w przeszłości nie tylko literackiej, ale także do pewnego stopnia osobistej. Ponieważ wszyscy robią porządki, więc i ja zabrałam się do porządkowania swojej biblioteki i znalazłam książeczkę niezwykłej piękności, w czerwonym safianie, ze złoconym tytułem i brzegami kart. Czcionka staroświecka, wytworna i tytuł "Przeciw Śmierci", a na pierwszej kartce delikatnie podpis właściciela, przyjaciela rodziny - mówiła reporterka Małgorzata Szejnert.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Wasilewska: Calvino jest pisarzem, do którego wracam od wielu wielu lat

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 16:00
- "Po co czytać klasyków" jest zbiorem 35 tekstów poświęconych pisarzom, które Calvino publikował w prasie, bądź, które były umieszczane w charakterze wstępu, posłowia, czy też tekstów okolicznościowych - mówiła w Dwójce tłumaczka Anna Wasilewska.
rozwiń zwiń