X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Reportaż

Via Dolorosa - cierpienie i nadzieja

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2000 21:05
Miejsca, które szczególnie sprzyjają medytacji i refleksji to Via Dolorosa i Bazylika Grobu. W drugiej połowie XVIII wieku franciszkanin Leonard z Porto Mauricio rozprzestrzenił w Europie praktykę odprawiania Drogi Krzyżowej, a od 1880 roku franciszkanie w każdy piątek celebrują to nabożeństwo, idąc uliczkami Jerozolimy.
Audio
"Ziemi Świętej się nie zwiedza, trzeba ją medytować" - powiedział brat Jerzy Kraj, franciszkanin z Kolegium Biblijnego w Jerozolimie. Miejsca, które szczególnie sprzyjają medytacji i refleksji to Via Dolorosa i Bazylika Grobu. W drugiej połowie XVIII wieku franciszkanin Leonard z Porto Mauricio rozprzestrzenił w Europie praktykę odprawiania Drogi Krzyżowej, a od 1880 roku franciszkanie w każdy piątek celebrują to nabożeństwo, idąc uliczkami Jerozolimy. Modlitwie towarzyszy osobista refleksja nad życiem, śmiercią i przemijaniem. W dzisiejszym, zabieganym świecie coraz mniej czasu mamy na tego rodzaju przemyślenia. Magia miejsca pozwala wielu pielgrzymom spojrzeć w głąb siebie i odnaleźć własną iskierkę nadziei, tak bardzo potrzebną wśród zmartwień i problemów dnia codziennego. Ostatnie stacje Drogi Krzyżowej znajdują się w Bazylice Grobu. Jest ona podzielona między kilka odłamów chrześcijaństwa. Prawa poszczególnych wspólnot wiążą się z używaniem lamp, sprzętów kościelnych, obrazów, a zwłaszcza z możliwością napraw. Często dochodzi do waśni w sprawach konserwacji i dlatego zabytek ten niszczeje coraz bardziej. Wizyta papieska i spotkanie z przedstawicielami kościołów chrześcijańskich pozwala żywić nadzieję, że nadejdzie kiedyś taki czas, że prawdziwy ekumenizm stanie się faktem i wszystkie odłamy religii chrześcijańskiej zasiądą razem " do Stołu Pańskiego".
Zobacz więcej na temat: Europa Jerozolima Porto
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak