X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Reportaż

Hatikva - znaczy nadzieja

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2000 21:05
Hołd Papieża Polaka dla ofiar Holokaustu , którego hitlerowcy dokonali w głównej mierze na polskiej ziemi i na Żydach z Polski, przejdzie do historii. Biorąc pod uwagę, że tylko 11% społeczeństwa Izraela było przeciwne papieskiej wizycie, można mieć nadzieję na dialog i pojednanie.
Audio
Wizyta Papieża w instytucie pamięci Yad Vashem w Jerozolimie była od początku uważana przez mieszkańców i władze Izraela za najważniejszy punkt jego pielgrzymki. Dodatkowego znaczenia nadało jej ogłoszenie 7 marca w Watykanie dokumentu "Pamięć i pojednanie: Kościół a winy przeszłości", który w punkcie IV zawiera wyznanie win popełnionych w stosunku do Izraela. Hołd Papieża Polaka dla ofiar Holokaustu , którego hitlerowcy dokonali w głównej mierze na polskiej ziemi i na Żydach z Polski, przejdzie do historii. "Wydarzenie to jest szczytowym momentem uzdrawiania stosunków chrześcijańsko - żydowskich"- powiedział premier Izraela Ehud Barak. Jak widzą szanse na normalizację tych stosunków sami Izraelczycy, zarówno ci, którzy przeżyli Holokaust, jak i młode pokolenie? Biorąc pod uwagę, że tylko 11% społeczeństwa tego kraju było przeciwne papieskiej wizycie, można mieć nadzieję na dialog i pojednanie. Pragnienie jutra w pokoju i bezpieczeństwie zawarte jest w treści hymnu Izraela ""Hatikvie", a "hatikva" po hebrajsku znaczy nadzieja.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak