X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Reportaż

Cezary Galek gościem „Spotkania z Reportażem” w Klubie Księgarza

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 15:03
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza na „Spotkania z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu „Krok za krokiem” Cezarego Galka. Spotkanie prowadzi: Irena Piłatowska. Wstęp wolny.
Audio
  • Spotkanie z reportażem - Cezary Galek 25092018.mp3

„Krok za krokiem…” to opowieść o Basi, która chce chodzić. Julcia nauczyła się chodzić szybko. Wszystko wskazuje na to, że marzenie jej mamy, aby po przeszło 30 latach wstać z wózka, ma szansę się spełnić. W ciągu czterech lat to już trzeci reportaż ukazujący kolejne poruszające etapy życia niepełnosprawnej słubiczanki Barbary Matusiak.

W pierwszym zatytułowanym „Twardzielka” poznaliśmy dziewczynę na wózku, która walczy również z najbliższymi o prawo do bycia matką. Po urodzeniu Julci i sprawdzeniu się w tej roli, zapragnęła zrobić pierwsze w swoim życiu samodzielne kroki i pójść z córką na spacer – tak po prostu, na piechotę. Oprócz hartu ducha i wielkiej motywacji, których nie brakuje, potrzebna jest nowoczesna rehabilitacja i… ktoś, kto za nią zapłaci. Basia niedawno spotkała na swojej drodze osoby, dla których jej historia stała się bardzo ważna. W drugim reportażu pt. „Po prostu pomagamy” poznaliśmy młode, piękne słubiczanki – Aleksandrę Kołek i Martę Szymańską-Ptak, założycielki Fundacji Grupy Pomagamy, które organizując dla potrzebujących różne charytatywne imprezy, postanowiły pomóc również Basi. Z myślą o niej wystartowały w ogólnopolskim teleturnieju. Los im sprzyjał, bo wygrały prawie 200 tysięcy złotych, z których część wsparła rehabilitację Basi. W trzecim reportażu autor pokazuje, jak w Specjalistycznym Instytucie w Uzdrowisku Kamień Pomorski, korzystając z najnowocześniejszych metod rehabilitacji, Basia walczy o swoje pierwsze w życiu kroki.


Cezary Galek – polski dziennikarz i reportażysta radiowy, na stałe związany z Regionalną Rozgłośnią Polskiego Radia „Radio Zachód” w Zielonej Górze. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu i wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Komponuje i wykonuje muzykę do swoich audycji, które też sam realizuje. Autor kreuje wszystkie etapy powstawania dzieła radiowego. Rozpoczynał jako dziennikarz informacyjny, reporter, publicysta. Dziś przygotowuje reportaże i radiowe formy dokumentalne. Kierował też blokami programowymi i redakcjami, a obecnie jest szefem Redakcji Reportażu Radia Zachód.

Laureat ponad 60 nagród dziennikarskich (niektórych wielokrotnie) w tym: Grand Press, Premios Ondas, Nagrody im. Melchiora Wańkowicza, Nagrody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy, Nagrody Marszałka Senatu RP, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Był nominowany do nagród Prix Europa oraz Parlamentu Europejskiego. Reportaże Cezarego Galka reprezentowały też polską radiofonię podczas prestiżowych International Feature Conference w Sinai i Londynie.

Pomysłodawca i inicjator organizacji przez „Radio Zachód” – Ogólnopolskich Warsztatów Reporterów Radiowych oraz konkursu medialnego „Wspólna Europa”. Jest wieloletnim współpracownikiem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia oraz jurorem w konkursach radiowych (w tym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji). Odznaczony srebrnym i złotym krzyżem zasługi oraz odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


„Spotkanie z reportażem”  - we wtorek 25 września o godzinie 18:00 w Klubie Księgarza w Warszawie.

Prowadzenie: Irena Piłatowska – Dyrektor Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Oprawa muzyczna: Anna Ozner (śpiew) i Paweł Lipski (akompaniament).

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak