X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Jacek Stwora- spotkanie z legendą"- audycja dokumentalna Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 10:13
Z okazji 90-lecia Polskiego Radia przypominam cenionego a jednocześnie barwnego i kontrowersyjnego autora reportaży i dokumentów radiowych Jacka Stworę. Twórcy obdarzonego dużym poczuciem humoru, który uwielbiał alkohol i towarzystwo kobiet,interesował się kryminalistami a jednocześnie był poetą z niezwykłą wrażliwością
Audio

O Jacku Stworze wiadomo tyle, że stworzył krakowską szkołę reportażu artystycznego i zdobył najważniejszą nagrodę radiową Prix Italia. Dzisiaj niewielu już pamięta, jak niezwykłą osobowością był Jacek Stwora. Nazywany rotmistrzem, ze względu na ułańską przeszłość, miał iście ułańską fantazję. "Jacek Stwora był człowiekiem, który potrafił odebrać dorożkarzowi lejce i poprowadzić dorożkę przez sam środek sukiennic"- wspomina Witold Ślusarski, dziennikarz z Krakowa, uczeń Jacka Stwory. W audycji dokumentalnej uslyszymy też samego Jacka Stworę, którego opowieście zachowały się w archiwum Polskiego Radia oraz w archiwum Stefana Szlachtycza- reżysera filmu dokumentalnego o Jacku Stworze, któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie tych nagrań.

 

Tytuł reportażu: "Jacek Stwora- spotkanie z legendą"
Autor reportażu: Katarzyna Błaszczyk
Data emisji: 22.02.2015
Godzina emisji: 21:14

Program: Program Pierwszy PR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Historia pewnej znajomości" – Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 18:53
Niedziela, 29 września, Program 1, godz. 21.18. Ona jest znaną polską aktorką. On emerytowanym, niemieckim nauczycielem. Z pozoru nic ich nie łączy.
rozwiń zwiń