X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

I Nagroda Tygodnika Angora na Festiwalu Człowiek w Zagrożeniu dla reportażu „Bilet powrotny, proszę” Adama Bogoryja-Zakrzewskiego i Agnieszki Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 18:34
Dziennikarze Studia Reportażu i Dokumentu PR otrzymali I nagrodę redakcji Tygodnika Angora podczas 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. 
Agnieszka Szwajgier i Adam Bogoryja-Zakrzewski podczas nagrań przy cyklu reportaży Życie na granicy.
Agnieszka Szwajgier i Adam Bogoryja-Zakrzewski podczas nagrań przy cyklu reportaży "Życie na granicy". Foto: archiwum prywatne A. Szwajgier

Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu to inicjatywa powstała w Łodzi w 1990 roku. W tegorocznej edycji 30. festiwalu jedną z kategorii był „Konkurs reportaży radiowych”. W finale znalazło się osiem audycji. Dwie z nich to reportaże powstałe w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia: „Pandemiczny krajobraz dźwiękowy” Olgi Mickiewicz i Beaty Kwiatkowskiej oraz „Bilet powrotny, proszę” Agnieszki Szwajgier i Adama Bogoryja-Zakrzewskiego.

Jury przyznało Nagrodę Główną Magdalenie Świerczyńskiej-Dolot z Radia Gdańsk za reportaż „Kiedyś Ci o tym opowiem”. Z kolei redakcja Tygodnika Angora przyznała trzy nagrody:

– I miejsce: Agnieszka Szwajgier i Adam Bogoryja-Zakrzewski, „Bilet powrotny, proszę”
– II miejsce: Anna Dudzińska, „Trucicielka/żywicielka”
– III miejsce: Magdalena Świerczyńska-Dolot, „Kiedyś Ci o tym opowiem”.

Reportaż „Bilet powrotny, proszę” to jeden z dziewięciu odcinków cyklu reportaży „Życie na granicy”. Opowiadają one o relacjach polsko-niemieckich. Nagrodzona audycja przybliża niełatwą codzienność bezdomnych Polaków, żyjących na ulicach Berlina. Zapraszamy do jej wysłuchania.


Adam Bogoryja-Zakrzewski podczas nagrań w Niemczech. Adam Bogoryja-Zakrzewski podczas nagrań w Niemczech. / fot. Agnieszka Szwajgier 


Pełen werdykt jurorów można zobaczyć w serwisie YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=mQ6Zjbnt_0A


Czytaj także

"Bilet powrotny proszę" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego i Agnieszki Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 18:30
Śpią w centrum Berlina, na chodnikach i pod wiaduktami. Uciekli tu przed karą więzienia, niezapłaconymi alimentami, kłopotami osobistymi.
rozwiń zwiń