more_horiz
PR24 Portal
Section05

800+

Rzecznik rządu reaguje na grafikę PO dot. 800+: to konkret PiS, czekamy na realizację waszych obietnic

Zaraz jeszcze sukcesem PO okaże się walka z mafiami VAT-owskimi, więcej niż podwojenie budżetu państwa, obniżka podatku PIT i wiele innych, to konkrety PiSU - zareagował w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Müller na grafikę PO z hasłem "Nowy rok zacznie się od wypłaty 800+! I to jest konkret!".
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller 800+ pieniądze Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

800+ dla pracujących? Wiceminister Socha: rodzice, którzy stracą pracę, będą dodatkowo karani?

- Nie wiemy, czy nie pojawią się zjawiska, które zwiększą bezrobocie. Rodzice, którzy będą tracić pracę, będą jeszcze dodatkowo karani za tę utratę odebraniem świadczeń - powiedziała wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. W ten sposób odniosła się do wypowiedzi posła PSL Zbigniewa Ziejewskiego w TVP Info o utrzymaniu 800+ dla osób pracujących.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ 800+ rodzina dzieci społeczeństwo POLSKA

ANALIZA Opozycja chce zrujnować Polaków? Zobacz, co grozi naszym portfelom w 2024 roku

W najbliższym roku Polacy staną przed szeregiem zmian, które mogą zdecydowanie wpłynąć na zasobność ich portfeli. Dynamiczne kierunki polityki gospodarczej oraz nowe decyzje rządu zapowiadają kilka istotnych transformacji. Likwidacja zerowej stawki VAT na żywność, ograniczenie działań osłonowych w kwestii cen energii, modyfikacja programu wakacji kredytowych, likwidacja Wód Polskich oraz modyfikacja programu 800+ to kluczowe kwestie dla finansów polskich rodzin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA tarcza antykryzysowa tarcza antyinflacyjna 500+ energia elektryczna prąd kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy 800+ społeczeństwo infografika

Maląg zapewnia: od stycznia 800+ na każde dziecko, a także kolejne dotacje

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że w przyszłym roku kontynuowany będzie program "Rodzina 500+", który od stycznia zmieni się w 800+ na każde dziecko. Podczas konferencji prasowej zapewniła o dalszej realizacji programu "Po pierwsze rodzina".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ 500+ 800+ Karta dużej rodziny Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg

Minister Maląg: w budżecie państwa na przyszły rok są zaplanowane środki na politykę rodzinną i senioralną

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała w TVP Info, że w budżecie państwa są zaplanowane środki na programy dla polskich rodzin oraz politykę senioralną. Zaznaczyła, że prezydent Andrzej Duda na pewno nie pozwoli, aby te środki zostały wydatkowane na inne cele.
Zobacz więcej na temat:  rząd pieniądze budżet opozycja Marlena Maląg 800+ POLSKA polityka

PR24 "Realizacja obietnic". Przewodniczący OPZZ o współpracy z nowym rządem

- Będziemy działać na rzecz tego, aby nowy rząd zrealizował to, co obiecywał. W kwestiach socjalnych i polityki prospołecznej było wyraźnie powiedziane, że "to, co było dane, nie zostanie odebrane", i tego się trzymamy - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Ostrowski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory 2023 800+ Magdalena Złotnicka OPZZ

PR24 Liberadzki: 800 plus jest zdecydowane i to będzie. W sprawach 13 i 14 emerytur będziemy rozmawiać

- 800 plus jest zdecydowane i to będzie. W sprawach 13 i 14 emerytur będziemy rozmawiać, czy powinny być utrzymane kwotowo, jako jednorazowe świadczenia, czy też myśleć o systemowym podnoszeniem emerytury - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki 800+

KO, Trzecia Droga i Lewica wycofają programy społeczne? Wiceszef MRiPS: będą inne priorytety niż polityka rodzinna

- Obawiam się, że nasze projekty, które są już realizowane, mogą być wycofywane bądź ograniczane przez opozycję - powiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. W jego ocenie "będą inne priorytety, nie polityka rodzinna, środki będą przeznaczone na inne cele".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Sejm 800+ emerytura Stanisław Szwed rodzina senior społeczeństwo

Leszczyna mówi o "gigantycznej dziurze budżetowej". Żukowska: sytuacja nie jest zła

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że nie widzi powodów, dla których potencjalny przyszły rząd opozycji miałby likwidować dotychczasowe świadczenia socjalne. Jej zdaniem, sytuacja finansów państwa nie jest taka zła, jak uważają politycy Koalicji Obywatelskiej, czy Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Krzysztof Świątek polityka Anna Maria Żukowska 800+

Stanowcze słowa minister Maląg o opozycji: wprowadzą takie zmiany, by Polakom żyło się gorzej

- Ci, którzy będą tego najbardziej potrzebować, będą mogli liczyć na pomoc państwa. Chcemy doprowadzić do tego, by państwo inwestowało, a nie rozdawało pieniądze - powiedział w środę poseł z ramienia Polski 2050 Paweł Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Zalewski Polska 2050 polityka Szymon Hołownia PSL Władysław Kosiniak-Kamysz senior emerytura 800+ Sejm wybory w Polsce wybory 2023 Marlena Maląg społeczeństwo