X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
TrójkaAudycje
Section06
Lista audycji

A nuż, widelec

Świeżo, zdrowo, sezonowo, czyli 4 pory roku w kuchni – tak można jednym zdaniem opisać to, o czym w porze drugiego śniadania będziemy rozmawiać.

ABC popkultury

Katarzyna Borowiecka przygląda się symbolom współczesnej kultury popularnej.

Adamski seryjny

To seriale na platformach VOD kreują dziś popkulturowe gusta masowej widowni. Produkcje Netflixa, HBO czy Amazona są tez dziś miejscem pracy największych światowych filmowców.

Akademia rozrywki

"Akademia rozrywki" - skecze, monologi i piosenki zaprzyjaźnionych z Trójką artystów kabaretowych.

Akcja, giełda!

Ceniony dziennikarz ekonomiczny i gospodarz popołudniowych wydań "Zapraszamy do Trójki" co tydzień omawia zagadnienia związane z inwestowaniem na giełdzie oraz przedstawia sytuację na warszawskim parkiecie. Emisja w każdy piątek przed godz. 10.00 – w trakcie magazynu ekonomicznego "Winien i ma".

Aksamit

Aksamit, bo Aksamitne Podziemie. Aksamit, bo Aksamitne Poranki. Aksamit, bo to słowo, które niczego nie narzuca, czy raczej - nie stawia ograniczeń.

AnagrammarganA

Anagram to wyraz utworzony przez przestawienie liter, głosek lub sylab innego wyrazu, wykorzystujący wszystkie litery materiału wyjściowego. A co w sytuacji, kiedy przez ten pryzmat spojrzymy na muzykę?

Annały Migały

"Annały Migały" to, jak sama nazwa wskazuje, autorskie pasmo magistra Migały. Twórca audycji, jak sam mówi, czerpie energię z kosmosu. 

Audycja pod-Różna

Program o podróżach, przygodach, wyjątkowych miejscach, wyczynach i ludziach ciekawych świata.

Audycja podzwrotnikowa

Prowadzi Wojciech Cejrowski, czyli będzie wesoło. Muzyka i nastroje z miejsc gdzie gorąco; gdzie żar tropików i czar tropików. Natomiast śniegu nie będzie! A jeśli pojawi się śnieg, to tylko po to, by zostać wyszydzony i odparowany.

Bardzo ważny problem europejski

Magazyn przedstawiający najważniejsze problemy związane z europejską ekonomią np. zatrudnieniem, migracją zarobkową, rynkami walutowymi.

Białe plamy

W programie chcemy rozmawiać o wyborach, przed którymi staje człowiek wobec historii.

Bielszy odcień bluesa

Bielszy odcień bluesa powstał z przyjaźni i wspólnych zainteresowań. Już ponad 40 lat temu stwierdziliśmy z Wojtkiem Mannem, że kręcą nas podobne dźwięki.

Co w mowie piszczy?

"Co w mowie piszczy?" to audycja o naszym języku - o jego historii, współczesności, poprawności, zawiłościach, ciekawostkach, a przede wszystkim o naszym do niego stosunku.

Czarna noc

Nocna audycja muzyczna poświęcona tzw. czarnym brzmieniom.

Czas niezwykły

Przybliżamy wyjątkowe projekty społeczne, z których dobrodziejstwa można właśnie skorzystać lub też się do nich przyłączyć. Promujemy także wartościowe idee takie jak np. wolontariat rodzinny.

Dzika karta

Młodzi DJ-e dostają godzinę na prezentację swojej muzyki.

Europa od kuchni

Ernest Zozuń wraz z korespondentami Polskiego Radia będzie opowiadał o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

GH+

POP jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestselerów.

Gitarą i Piórem

"Gitarą i piórem" to najbardziej znana w Polsce audycja poświęcona piosence poetyckiej. Minęło już ponad 30 lat od jej debiutu na antenie Programu III Polskiego Radia.

Głowa. Serce. Baza.

Głowa. Serce. Baza. Tak porządkowane są nuty w konstrukcji zapachu. Rozpisane w czasie, ulotne czy trwałe, uderzające czy subtelne. Zapach i muzyka mają bezpośredni dostęp do naszych wspomnień i nastrojów.

Godzina prawdy

"Godzina prawdy" to audycja pełna prawdziwych emocji. Michał Olszański rozmawia z ludźmi, w których życiu wydarzyły się niezwykłe historie. Musieli podjąć trudne i odważne decyzje, walczyć ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu.

Godzina wychowawcza

To audycja dla rodziców. O problemach wychowawczych, rozwojowych i emocjonalnych u dzieci. O relacjach w rodzinie, ale również o nowych ideach, pomysłach, teoriach wychowawczych i edukacyjnych.

Informator ekonomiczny

Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia dziennikarzami gazet ogólnopolskich w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne.

Jazz fajny jest

Podczas te audycji chce się z Wam podzielić muzycznymi perełkami, które odnajduje na sklepowych półkach z winylami podczas tras koncertowych w różnych częściach świata.

Klub Trójki

Klub Trójki jest audycją publicystyczną z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Koncert w Trójce

Studio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.

Kwadrans Leszka Długosza

A w nim? Raczej łagodnie, refleksyjnie i bardzo chętnie z uśmiechem. A co? Piosenki, muzyka "różnogatunkowa", na różnych wysokościach stylistycznych usytuowana.

Lista osobista

Audycja muzyczna Piotra Metza. Zapraszamy do kontaktu na adres lista.osobista@polskieradio.pl.

Magazyn Bardzo Kulturalny

MBK - audycja z zagubioną metryką: nikt nie pamięta, kiedy powstała. Autorka pamięta natomiast ideę, jaka przyświecała utworzeniu tego nietypowego magazynu kulturalnego, co zostało podkreślone przysłówkiem "bardzo".

Magazynek

W audycji: nowości i premiery płytowe, zaproszenia na koncerty, piosenka dnia i płyta tygodnia.

Magiel Wagli

Wojciech Waglewski i Fisz zapraszają na autorską audycję muzyczną.

Markomania

Autorska audycja Marka Niedźwieckiego, w której prezentowana jest muzyka rockowa i jazzowa.

Medal dla każdego

Namawiamy do aktywności – rowery, bieganie, narty, rajdy, ćwiczenia siłowe, bieganie na orientację, dalekowschodnie sztuki walki. Audycja z udziałem intrygujących gości. Zaprasza Henryk Sytner.

Mikrokosmos

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie... Niewielka przestrzeń, w której jak w lustrze odbija się cały wielki świat. Gdzie podróż z jednego krańca świata na drugi trwa tyle, co mgnienie oka, bo nie ma ani czasu ani przestrzeni. Jak w podróż to tylko z muzyką.

Minimax

Zawiera muzykę z różnych szuflad, która mimo upływu czasu odcisnęła się w pamięci Słuchaczy. Sporo w tym programie również nagrań z najnowszych płyt, często przedpremierowych.

Muzyczna historia świata

Historia ma swoją ścieżkę dźwiękową. Wielkim i mniejszym wydarzeniom zwykle towarzyszy muzyka - piosenki, utwory instrumentalne, czasem słowa, które stają się zalążkiem muzycznej oprawy historii. 

Muzyczne rozmowy

Audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w radiowej Trójce w każdą niedzielę rano. Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych. Zaprasza Agnieszka Trzeciakiewicz.

Myślidziecka 3/5/7

Czy to możliwe, aby dorosły człowiek ocalił w sobie radość dziecka? Aby pomimo bagażu lat i niełatwych doświadczeń pozostał ufny wobec ludzi i świata? By zachował w sobie dziecięcą uważność i odwagę? I ten niebywały entuzjazm, który potrafi sprawić że chce się żyć?

Myśliwiecka 3/5/7

Myśliwiecka 3/5/7 to od wielu lat najbardziej znany i rozpoznawalny radiowy adres w Polsce.

Na trzecim biegu

Audycja motoryzacyjna, w której prezentowane są liczne wiadomości ze świata samochodów i motocykli, porady, testy samochodów, a także informacje o kodeksach drogowych obowiązujących w innych państwach. Stałe kąciki to: "Motowiadomości", "Nasz test" oraz "Temat tygodnia".

Na zdrowie

Na jakim tłuszczu najlepiej jest smażyć? W jaki sposób aluminium na co dzień szkodzi naszemu zdrowiu? Które ryby powinniśmy jeść i jak wybierać te właściwe? Na te i inne pytania dotyczące naszego zdrowia odpowiadamy w nowym cyklu zatytułowanym "Na zdrowie". 

Nie do powiedzenia

Czego się boimy? Czego żałujemy? Co nam spędza sen z powiek? Czy potrafimy zrozumieć samych siebie i stawić czoła tematom, od których uciekamy? Teraz będzie okazja...

Nocna Polska

Tomasz Żąda zaprasza na przegląd polskich utworów rockowych.

Offensywa

Nowe przede wszystkim, z uwzględnieniem tradycji, bo przecież każde "nowe" miało gdzieś swój początek. Bez podziałów na rock, pop, hip-hop czy elektronikę.

Pamiętamy o seniorach

Cykl krótkich materiałów (nagranych przez telefon lub Skype), pokazujących różne formy pomocy, z której mogą skorzystać seniorzy i osoby ich wspierające, w tym porady medyczne.

Piosenki bez granic

Przez prawie 2 godziny zapraszamy na spotkanie z dobrą muzyką różnych gatunków (muzyczne kaprysy i fascynacje wciąż młodzieńczych autorów), wszystko opatrzone fachowym (ale bez przesady) komentarzem.

Polski bit

"Polski bit" to nowa audycja na antenie radiowej Trójki, w której prezentowane będą najświeższe brzmienia polskiej sceny muzycznej. 

Poranki Piotra Metza

Piotr Metz i jego muzyczni goście opowiadają o najważniejszych piosenkach w historii muzyki polskiej i światowej.

Powieść w Trójce

W Programie Trzecim prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy.

Prawdy sprawdzone

To cykl, w którym będziemy sprawdzać, czy to w co wierzymy albo chcemy wierzyć, ma coś wspólnego z rzeczywistością. 

Program alternatywny

Muzyka może być dobra lub zła. To jedyny istotny podział. Muzyka wzbudza emocje - bez wątpienia silne. Nawet Pink Floyd kiedyś debiutowali i nawet oni mieli wrogów.

Przodownicy lektury

Książki głośne, kontrowersyjne, wybitne. Felietony, zapowiedzi, rozmowy z autorami. Nowości i bestsellery.

PS

Audycja muzyczna bez zobowiązań. Ze świadomością, że w nocy można więcej, lepiej, trudniej!

Puls Europy

Dyskusja i debata dotycząca aktualnych i najważniejszych wydarzeń europejskich.

Puls Trójki

Audycja publicystyczna, część popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki".

Radio Teheran

Muzyczna podróż do Teheranu i okolic. Pop lat 60. i 70., kino i muzyka filmowa, poezja Hafeza, Rumiego i Omara Khayyama,

Radiowy Dom Kultury

Audycja o kulturze szeroko pojętej: festiwale, wystawy, koncerty, a także zapowiedzi mających nastąpić wydarzeń kulturalnych.

Ranny wzmacniacz

Ranny, bo taka pora dnia. Wzmacniacz, bo ma pozytywnie nastroić i wzmocnić na pozostałą część weekendu. Muzycznie różnorodnie i nie zabraknie przebojów z różnych dekad i szuflad. 

Raport o stanie świata

Autorski wybór najważniejszych wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych ostatnich 7 dni na świecie. Z udziałem dziennikarzy, ekspertów, uczestników życia politycznego. Plus dobra muzyka i do tego na temat.

Reggaeneracja

Reggaeneracja to poranny magazyn, w którym przy dźwiękach reggae rozpoczynamy nowy tydzień. Regenerujemy się po weekendzie i nie narzekamy na poniedziałek. W programie stałe cykle: Ze starego regału, Moja droga oraz Regaty, a także pogoda i kalendarium. Nie zabraknie również nowego odcinka "Wszystkie drogi prowadzą do Nashville". Ponadto maile i smsy od słuchaczy. Audycja nie tylko dla fanów reggae!

Reportaż

Najlepsze reportaże najlepszych reportażystów Polskiego Radia.

Rock’n’roll – historia powszechna

"Rock’n’roll – historia powszechna", czyli historia świata od narodzin rock’n’rolla. Muzyczna podróż przez najważniejsze wydarzenia półwiecza (1955-2005). Pięćdziesiąt lat w pięćdziesięciu godzinnych odcinkach. Historia świata i Polski zilustrowana najciekawszymi utworami "z epoki".

Rodzina Średnickich. Mały Świat 21

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na słuchowisko w odcinkach "Rodzina Średnickich. Mały Świat 21". W tym familijnym komediodramacie radiowym – napisanym i wyreżyserowanym przez Krzysztofa Jaroszyńskiego – główne role grają: Hanna Śleszyńska, Paweł Wawrzecki i Marian Opania.

Sekcja rytmiczna

Audycja muzyczna, w której dominują brzmienia XXI wieku ze wszystkich stron świata. Unikając podziałów gatunkowych, gramy to, co nowe i dobre, zanim osiągnie status kultowego.

Siesta

"Zapraszam na dwie godziny niezobowiązującej, niczym nie skrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi..." - mówi od lat Marcin Kydryński w każdą trójkową niedzielę.

Start NaGranie

Sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia – to nagroda dla zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Start naGranie.

Śniadanie w Trójce

Program prowadzi Beata Michniewicz. Solidne sobotnie śniadanie. Godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia z elementami prognozy na najbliższe dni.

Teren Kultura

Agnieszka Obszańska informuje Słuchaczy o najnowszych wydarzeniach kulturalnych.

Trójka pod Księżycem

Najkrótsza definicja radia? Wystarczy jedna litera, spójnik: "z". Bycie razem, bycie "z" - to jest w radiu najważniejsze, prawda?

Trójkowo, filmowo

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.

Trójkowy Budzik

W programie piosenka dnia, kalendarium muzyczne, prognoza pogody, informacje drogowe, szelest prasy, "Wszystkie drogi prowadzą do Nashville" oraz konkursy! Ponadto najlepsza muzyka do budzenia, dużo uśmiechu i pytania rozbudzające ciekawość.

Trójkowy detektyw

Kryminały, przestępstwo, zbrodnia, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynosi prawdziwe życie, książki, filmy, seriale.

Trójkowy Ossobowy

Moja przygoda z Trójką trwa już sporo ponad 20 lat. Sądzę, że przez te lata, udało nam się, wraz ze słuchaczami, wydobyć słowo folk z lamusa i nadać mu całkiem nowe znaczenie.

Trzecia Strona Księżyca

Pełnia… to czas magiczny, twórczy, ale również i mroczny. Światło Księżyca potrafi wzruszyć, hipnotyzuje i magnetyzuje, tak jak muzyka, która towarzyszy trójkowym spacerom po Trzeciej Stronie Księżyca.

Trzy kwadranse jazzu

W krainę jazzu zaprasza mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Najlepsze wykonania i ciekawostki - wszystko dla miłośników jazzu.

Trzy po trzy

"Trzy po trzy", czyli trzy tematy po trzy minuty w formie satyrycznego podsumowania dnia.

Vlogowskaz

W każdą środę o 9.50 Gabriela Darmetko przedstawia największe internetowe osobowości. Gwiazdy youtuba, snapchata, instargrama, wpływowi blogerzy, osoby dyktujące trendy i influencerzy – kim są? O czym opowiadają swojej widowni? Za co kochają ich miliony odbiorców? O tym wszystkim usłyszycie w Blogowskazie.

W tonacji Trójki

Audycja muzyczna "W tonacji Trójki" przez lata cieszyła się wielką popularnością słuchaczy.

Z definicji Europa

Ernest Zozuń wraz z korespondentami Polskiego Radia opowiada o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

Zagadkowa niedziela

"Zagadkowa Niedziela" to edukacyjna audycja dla najmłodszych i ich rodziców. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy dotyczących otaczającego nas świata – co to jest bakteria, a gdzie znajduje się arteria? Co można zobaczyć szkiełkiem, a co gołym okiem?

Zapraszamy na weekend

Jak dobrze zacząć weekend?Po pierwsze wspólnie, czyli z państwem. Po drugie, przy garści ulubionych piosenek. Po trzecie, z kubkiem aromatycznej kawy i interesującym gościem tuż po siódmej.

Zupełnie inne popołudnie

"Zupełnie inne popołudnie" to program w którym – jak sama nazwa wskazuje – codziennie można spodziewać się czegoś innego. Można spodziewać się niespodziewanego.

Żyjemy w Europie

Dyskusja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom europejskim w tym miesiącu, ukazująca funkcjonowanie instytucji i ustawodawstwa UE z punktu widzenia zwykłego obywatela.
Section07
Section21
Archiwalne audycje