more_horiz
TrójkaAudycje
Section06
Lista audycji

3 wymiary gitary

Autorska audycja Piotra Barona, w której prezentuje muzykę artystów, bluesowych, rockowych i jazzowych. 

AnagrammarganA

Anagram to wyraz utworzony przez przestawienie liter, głosek lub sylab innego wyrazu, wykorzystujący wszystkie litery materiału wyjściowego. A co w sytuacji, kiedy przez ten pryzmat spojrzymy na muzykę?

Annały Migały

"Annały Migały" to, jak sama nazwa wskazuje, autorskie pasmo magistra Migały. Twórca audycji, jak sam mówi, czerpie energię z kosmosu. 

Apteka nocna

Paleta dźwięków wywodzących się z subkulturowego tygla artystycznego, związanego głównie z nową falą, od przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, aż po czasy współczesne.

Audycja podzwrotnikowa & Wyspa na prerii

Prowadzi Wojciech Cejrowski, czyli będzie wesoło. Muzyka i nastroje z miejsc gdzie gorąco; gdzie żar tropików i czar tropików. Natomiast śniegu nie będzie! A jeśli pojawi się śnieg, to tylko po to, by zostać wyszydzony i odparowany.

Bardzo ważny problem europejski

Magazyn przedstawiający najważniejsze problemy związane z europejską ekonomią np. zatrudnieniem, migracją zarobkową, rynkami walutowymi.

Bed and Breakfast

Audycja edukacyjna, w której autorzy o kulturze i zwyczajach panujących w krajach anglojęzycznych opowiadają po polsku i angielsku.

Białe szumy

Audycja, która pozwala się zrelaksować i zanurzyć w wieczornym lenistwie.

Cały ten rock

Audycja Marka Wiernika obecna na antenie Trójki z przerwami od 40 lat. "Cały ten rock" od zarania skupiał się na graniu punk rocka i nowej fali, będąc przez wiele lat jedynym tego typu programem we wschodniej części Europy.

Ciemna strona mocy

Na spotkanie po Ciemnej Stronie Mocy zapraszamy w nocy z niedzielę na poniedziałek między godz. 23.05 a 2.00.

Departament rytmu

"Departament rytmu" to audycja, która przeniesie Państwa do lat 70., 80. i 90. XX wieku.

Do trzech razy nuta

– Będziemy zaglądać do różnych skrytek muzycznych, na takie wyspy, o których już zapomniano. Możecie Państwo spodziewać się różnych gatunków: swingu, soulu, jazzu, musicali i wielu innych szlachetnych brzmień – mówi autor audycji.

Dogrywka

Dyrygentem wtorkowych wieczorów muzycznych jest moc. To ona wtedy dyktuje tempo, manipuluje ciężarem brzmienia oraz żongluje odcieniami hałasu. Potrafi też być subtelna i spokojna. Rozbiera nas z napięć i zamętów.

Dym na wodzie

Płyty nowe i nieco starsze oraz takie, których jeszcze nie ma.

Europa od kuchni

Wraz z korespondentami Polskiego Radia opowiadamy o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

Fajny film

Cykl "Fajny film" to krótkie wywiady z twórcami filmowymi oraz rozmowy z filmoznawcami, krytykami i ludźmi upowszechniającymi kulturę filmową.

GH+

POP jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestselerów.

Informator ekonomiczny

Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia dziennikarzami gazet ogólnopolskich w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne.

Klub Trójki

Audycja publicystyczna, w której dotykamy problemów współczesnego człowieka i dylematów, które stawia przed nami świat i jego wyzwania.

Koncert w Trójce

Studio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.

Konstelacja M.

Czym jest Konstelacja M.? To układ dźwięków, których nie da się zaszufladkować. Brzmienia i słowa, które wywołują emocje, pobudzają, intrygują i nie dają o sobie zapomnieć. To powrót do niesłusznie zapomnianych lub nieodkrytych albumów.

Kwadrans Leszka Długosza

A w nim? Raczej łagodnie, refleksyjnie i bardzo chętnie z uśmiechem. A co? Piosenki, muzyka "różnogatunkowa", na różnych wysokościach stylistycznych usytuowana.

Leniwe przedpołudnie

Leniwe przedpołudnie to w założeniu czas prywatny, domowy, przeznaczony tylko dla nas i naszych najbliższych. 

Lista przebojów Trójki

W dniu 60. urodzin Programu 3 Polskiego Radia wystartowała "Listą Przebojów Trójki". Podczas trzygodzinnego notowania prezentujemy utwory cieszące się największą popularnością w serwisach streamingowych.

Medal dla każdego

Namawiamy do aktywności – rowery, bieganie, narty, rajdy, ćwiczenia siłowe, bieganie na orientację, dalekowschodnie sztuki walki. Audycja z udziałem intrygujących gości. Zaprasza Henryk Sytner.

Muzyczne rozmowy

Audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w niedzielę rano. Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych.

Nasza tonacja

Audycja, która udowadnia, że polska muzyka żyje, ma się dobrze, co więcej – nigdy nie rozwijała się szybciej niż teraz.  

Niezła historia

Krótka rozmowa z profesorem historii o jednym, dwóch ciekawych wydarzeniach historycznych przypadających danego dnia. 

NocHarmonia

Audycja, w której najważniejsza jest dobra, pełna pasji i czułości muzyka. 

Nocne żądze

Jeśli przegapili Państwo najciekawsze debiuty lub chcą sobie przypomnieć przeboje sprzed lat Proszę być z nami. 

Od punka do Franka

Muzyczna selekcja unikająca ograniczeń stylistycznych: od organicznych punkowych hałasów do wyrafinowanych faktur brzmieniowych. 

Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość

Kasia Ciepielewska i Łukasz Sobolewski przed Trójkowy mikrofon zapraszają osoby bardzo wyjątkowe. Pełne pasji, energii do działania, smakoszy życia, wyciskających je jak cytrynę. 

Ossobliwości muzyczne

Audycja publicystyczno-muzyczna Wojciecha Ossowskiego, odwołująca się do współczesnych nurtów muzyki rockowej i łączy je w nieoczywisty sposób z muzyką folkową. 

Podsumowanie dnia

Informacje, które się liczą. Rozmowa, której opłaca się posłuchać. Plus trzy grosze reszty, które poprawią humor.

Polarny w tropikach

W swoich setach DJ-skich, tak na żywo, jak i w audycji, łączę bardzo różne style muzyczne. Nazywam to "electronic world music", czyli fuzją muzyki elektronicznej z muzyką świata. Będzie dużo brzmień z Ameryki Łacińskiej – z Kuby i z Karaibów, z okolic Amazonii czy z Brazylii. Spodziewajcie się niespodziewanego! – mówi Mike Polarny.

Polski Express

Polska muzyka ma się dobrze. W środowe wieczory przedstawiamy nowe nagrania gwiazd, ale również debiutantów.

Pora na Trójkę

Audycja poranna ma zachęcić słuchaczy do rozpoczęcia dnia z Trójką. W sposób miły i ciekawy ma wprowadzić w dobry nastrój, zaintrygować do działania i przedstawić nowości, zdarzenia, opinie, ciekawostki, które często w natłoku dnia mogłyby słuchaczowi umknąć.

Powieść w Trójce

W Programie Trzecim prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy.

Puls Europy

Dyskusja i debata dotycząca aktualnych i najważniejszych wydarzeń europejskich.

Ranny wzmacniacz

Ranny, bo taka pora dnia. Wzmacniacz, bo ma pozytywnie nastroić i wzmocnić na pozostałą część weekendu. Muzycznie różnorodnie i przebojowo – z różnych dekad i szuflad.​

Reportaż

Najlepsze reportaże najlepszych reportażystów Polskiego Radia.

Scena Kodyma

Muzyczne podróże poprzez style, gatunki, czas i ruchy subkulturowe.

Serdeczne dźwięki

Audycja o muzyce, którą znajdujemy dziś poza nawiasem mainstreamowych mediów, a której twórcy bezkompromisowo pragną opisywać świat – w tym również ten wewnętrzny, intymny, emocjonalny, do którego dostęp oferujemy tylko w wielkim zaufaniu. 

Serwis po ukraińsku - Українські новини

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia można słuchać trzy razy dziennie wiadomości w języku ukraińskim. Serwisy po ukraińsku są emitowane o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, a przygotowują je dziennikarze Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

Sportowa Trójka pod Księżycem

"Sportowa Trójka pod Księżycem" to cykl dwugodzinnych wywiadów z ludźmi świata sportu. Format audycji pozwala na odejście od spraw związanych z wyczynem i poznanie sportowców od strony ich pasji, rozterek czy życia rodzinnego. 

Śniadanie w Trójce

Program prowadzi Beata Michniewicz. Solidne sobotnie śniadanie. Godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia z elementami prognozy na najbliższe dni.

Świat do trzeciej

Przegląd najważniejszych wydarzeń międzynarodowych, opinie i eksperckie komentarze do sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej współczesnego świata. 

Trójfonia 2HA

Miejsce rock'n'rolla w młodym, zbuntowanym pokoleniu zajął jakiś czas temu hip-hop.  

Trójka budzi

Codzienny, godzinny program mający na celu – muzycznie oraz słownie – przygotować nas na nadejście nowego dnia. Niezależnie od tego, czy akurat wracamy z pracy po nocnej zmianie, czy właśnie wstaliśmy – znajdziemy tutaj niespieszne dźwięki, które sprawią, że dzień, który właśnie wstaje, będzie jeszcze lepszy.

Trójka do trzeciej

Program towarzyszący z informacjami o bieżących wydarzeniach z różnych dziedzin życia. Wiele uwagi poświęcimy szczególnie zdrowiu i nowinkom technologicznym. 

Trójka literacka

"Trójka literacka" to audycja realizowana razem z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W programie poruszamy najważniejsze tematy współczesnej humanistyki i literatury.

Trójka pod Księżycem

Najkrótsza definicja radia? Wystarczy jedna litera, spójnik: "z". Bycie razem, bycie "z" - to jest w radiu najważniejsze, prawda?

Trójka przed południem

Program o charakterze kulturalnym, z elementami edukacyjnymi. Nie zabraknie w nim prozy czytanej oraz informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych i artystycznych.

Trójkowo, filmowo

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.

Trójkowy detektyw

Kryminały, przestępstwo, zbrodnia, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynosi prawdziwe życie, książki, filmy, seriale.

Trójkowy felieton literacki

W Roku Romantyzmu Polskiego wtorkowe felietony literackie są poświęcone wieszczom naszego romantyzmu. Adamowi Mickiewiczowi, Juliuszowi Słowackiemu, Zygmuntowi Krasińskiemu. Nie może zabraknąć także Cypriana Norwida.

Trzy gramy Redbada

Nie tylko o teatrze, lecz także o szeroko pojmowanej sztuce. W ciągu godzinnej audycji "Trzy gramy Redbada" zagłębimy się w świat performatywny. Poznamy utalentowanych i przedsiębiorczych artystów. Opowiedzą nam oni o swoim warsztacie, realiach biznesowych oraz o swoich porażkach, które ostatecznie zaprowadziły ich do sukcesu.

Trzy kwadranse jazzu

W krainę jazzu zaprasza mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Najlepsze wykonania i ciekawostki - wszystko dla miłośników jazzu.

Trzy strony dźwięku

W piątkowy wieczór zapraszamy na cotygodniowy przegląd list przebojów z całego świata. Sprawdzimy, czego najchętniej słuchają mieszkańcy najbardziej odległych zakątków świata oraz nasi najbliżsi sąsiedzi.

W rytmie na trzy

Muzyczna podróż bez paszportów, najlepsza możliwość, aby zwiedzić dźwiękowy świat, nie wychodząc z domu. 

W tonacji Trójki

Audycja muzyczna "W tonacji Trójki" od lat cieszy się wielką popularnością wśród słuchaczy.

Wykonane w Polsce

Godzina z muzyką w wykonaniu polskich artystów. Premiery i wspomnienia sprzed lat.

Zagadkowa niedziela

"Zagadkowa Niedziela" to edukacyjna audycja dla najmłodszych i ich rodziców. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy dotyczących otaczającego nas świata – co to jest bakteria, a gdzie znajduje się arteria? Co można zobaczyć szkiełkiem, a co gołym okiem?

Zapraszamy do Trójki

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki", podsumowujemy aktualny temat dnia, towarzyszy nam także muzyka. 

Zapraszamy na weekend

Jak dobrze zacząć weekend? Po pierwsze wspólnie, czyli z Państwem. Po drugie, przy garści ulubionych piosenek. Po trzecie, z kubkiem aromatycznej kawy i interesującym gościem.

Zimna fala

Audycja, w której skupiamy się na szeroko pojętej muzyce z kręgów rocka progresywnego i okolic zimnej fali.

Żyjemy w Europie

Dyskusja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom europejskim w tym miesiącu, ukazująca funkcjonowanie instytucji i ustawodawstwa UE z punktu widzenia zwykłego obywatela.
Section07
Section21
Archiwalne audycje
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem