X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jacek Łapot: do życia staram się podchodzić kabaretowo

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 00:00
– Kabaret zawsze nam towarzyszył, zwłaszcza przed 1989 rokiem stanowił bardzo istotny element odreagowania wszystkich negatywnych emocji – wspomina Michał Olszański, który rozmawiał w "Godzinie prawdy" z Jackiem Łapotem – satyrykiem kiedyś mocno związanym z Trójkową sceną kabaretową.
Audio
  • Rozmowa z Jackiem Łapotem – satyrykiem i artystą kabaretowym (Godzina Prawdy/Trójka)
Sklep RTV Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem przy ul. Mickiewicza w Warszawie w roku 1966
Sklep RTV Warszawskiej Spółdzielni Spożywców "Społem" przy ul. Mickiewicza w Warszawie w roku 1966Foto: NAC/Archiwum Grażyny Rutowskiej

Rozmowa staje się pretekstem do przywołania dawnych czasów, w tym związanych z naszą stacją. – Całe lata 70. słuchałem Trójki. W latach 60. jeszcze nie miałem radia z UKF-em, słuchałem Jedynki, ale tam też były audycje kabaretowe. Był "Podwieczorek przy mikrofonie", "Zgaduj Zgadula", "Wesoły autobus". A potem nagle okazało się, że jest taka stacja, która ma świetną jakość emisji. Kiedy w latach 70. w Polsce zagnieździł się dobrobyt, pojawiła się Unitra, Kasprzaki, magnetofony i nawet można było to nagrać – opowiada Łapot.

Nasz gość opowiada także o latach młodzieńczych spędzonych w rodzinnej Dąbrowie Górniczej oraz swoich kulisach występów. Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Jacek Łapot (satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów)

Data emisji: 1.04.2020
Godzina emisji: 0.05

kr/gs

Czytaj także

Nieoczywiste życie Jarosława Jakimowicza

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 13:00
– Pomyślałem ostatnio, że ludzie nie wiedzą, kim ten facet tak naprawdę jest i jaką ma historię – mówił w audycji Michał Olszański, który zaprosił do studia Jarosława Jakimowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Paweł Grabowski. Zrezygnował z kariery, by poświęcić się umierającym

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:00
– Moje życie jest życiem absolutnie normalnego człowieka – przekonuje w rozmowie z Michałem Olszańskim dr Paweł Grabowski, który prowadzi domowe hospicjum na Podlasiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Milewska: mogłam sobie pozwolić na wiele

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:00
Anna Milewska – aktorka przez wiele osób kojarzona głównie dzięki roli Julii w serialu "Złotopolscy", wdowa po Andrzeju Zawadzie. W rozmowie z Michałem Olszańskim wspominała 47 lat przeżytych z legendarnym himalaistą.
rozwiń zwiń