X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Muzyczna zachęta do… czytania

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 08:00
Do czytania zachęcają śpiewająco! Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku napisali piosenkę, która promuje czytelnictwo i zaprasza do odwiedzania i korzystania z ich placówki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: manolofranco/Pixabay

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza i włocławska Kapela z Szaconkiem połączyły swoje siły. Efektem ich współpracy jest piosenka "Ciąg do książek", do której powstał również teledysk.

Youtube/Kapela z Szaconkiem

– Popularyzowanie czytelnictwa to nasza powinność. Kto powiedział, że nie możemy tego robić w sposób niekonwencjonalny? Chcemy promować naszą instytucję z poczuciem humoru i myślę, że nam się to udało – wyjaśnia dyrektor placówki Andrzej Chmielewski.

Autorami utworu są: Jacek Piotrowski i Marcin Majewski, którzy napisali muzykę, oraz odpowiedzialny za tekst dyrektor Andrzej Chmielewski.

– Całe to przedsięwzięcie powstało tak naprawdę w 4 dni i udało nam się stworzyć fajny, chilloutowy klimat. – mówi Marcin Majewski z Kapeli z Szaconkiem.


Posłuchaj
03:15 PR3_MPLS 2020_09_23-07-52-07.mp3 Piosenka dla biblioteki (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

 

Kapela z Szaconkiem nie została wybrana do projektu przypadkowo. Niedawno zdobyli I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim 2020, co dało im tytuł najleszego zespołu grającego folk miejski w Polsce.

– Pomyśleliśmy, że skoro we Włocławki działa najlepsza kapela folku miejskiego, to można przewrotnie połączyć ich repertuar z promowaniem biblioteki – stwierdza Andrzej Chmielewski. – Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki zespół jak nasz, zachęcał do czytania. Sami korzystamy z biblioteki, więc czemu nie mielibyśmy pomóc? – wtóruje mu Marcin Majewski.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autorka materiału reporterskiego: Agnieszka Marszał
Data emisji: 23.09.2020
Godzina emisji: 7.52

ml

Czytaj także

Kultura regionalna wciąż jest żywa!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 08:00
W tym roku laureatem nagrody im. Oscara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" został Antoni Malczak. Z wykształcenia muzyk, z zamiłowania regionalista, muzyk, działacz i animator kultury, społecznik, autor programu ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji kultury regionalnej, przez 39 lat był dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury "SOKÓŁ" w Nowym Sączu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duńska mistrzyni pędzla rodem z Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 06:30
Kobieta, która łamała konwenanse swojej epoki, a jej wspaniały talent zaprowadził ją na arystokratyczne i królewskie dwory Europy. Choć urodziła się w Warszawie, w Polsce nie jest szczególnie znana. Za to w Danii jest uznawana za jedną z gwiazd XIX-wiecznego malarstwa.
rozwiń zwiń