X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

D. Karłowicz: Lech Kaczyński był zakochany w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 13:50
– Lech Kaczyński był człowiekiem poważnym w tym pajacującym świecie polskiej polityki – wspominał filozof, redaktor naczelny "Teologii Politycznej" dr Dariusz Karłowicz w 10. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.
Audio
  • Śp. prezydent Lech Kaczyński we wspomnieniach dr Dariusza Karłowicza (Dzień z Trójką w domu)
Lech Kaczyński (1949 - 2020)
Lech Kaczyński (1949 - 2020)Foto: wydawnictwofronda.pl

Dr Dariusz Karłowicz był jednym ze współpracowników śp. Lecha Kaczyńskiego, na którego prośbę współtworzył m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Znał również bardziej prywatne oblicze tragicznie zmarłego prezydenta.

– Był człowiekiem niewątpliwie zakochanym w swojej żonie, ogromnie kochającym swoją córkę, ogromną miłością i szacunkiem obdarzającym swojego brata. Był człowiekiem z całą pewnością zakochanym w Polsce. Pamiętam rozmowę o sytuacji, w której dobre imię Polski mogło zostać wystawione na szwank. Lech chodził wtedy w tę i z powrotem energicznym krokiem z podwiniętymi rękawami koszuli, a na jego twarzy było widać, że ta sytuacja wywołuje jego głęboką irytację – opowiada. – Oczywiście nie tylko on zginął pod Smoleńskiem, ale i wielu wspaniałych Polaków, których wyjątkowość jest niepowtarzalna. W Smoleńsku zbiegły się wszystkie negatywne wektory polskiej historii – dodał rozmówca Mariusza Cieślika.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: dr Dariusz Karłowicz (filozof, redaktor naczelny "Teologii Politycznej", prezes Fundacji Świętego Mikołaja)
Data emisji: 10.04.2020
Godzina emisji: 13.35

kr

Czytaj także

"Państwo było dla niego wielką wartością". Maciej Łopiński wspomina Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 09:10
– Pojęcie "Polska solidarna", którym wygrał kampanię wyborczą w 2005 roku, potem przyświecało całej jego prezydenturze – wspominał Lecha Kaczyńskiego w Programie 3 Polskiego Radia Maciej Łopiński, minister w Kancelarii Prezydenta w latach 2005-2010. – Uważał, że na nas wszystkich ciąży obowiązek usprawnienia państwa polskiego – dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Największe szczęście" – Tomasz Merta we wspomnieniach najbliższych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 19:00
Tomasz Merta był w latach 2005-2010 wiceministrem kultury i Generalnym Konserwatorem Zabytków. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem. Miał 45 lat. Męża i ojca wspominają w reportażu Jakuba Tarki Magdalena Merta i Diana Merta-Krawczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10. rocznica tragedii smoleńskiej. Obchody na miejscu utrudnione

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 09:50
Polscy dyplomaci pracujący w Rosji oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Delegacja polskiej ambasady złożyła kwiaty w Smoleńsku, w miejscu, w którym 10 lat temu rozbił się polski samolot TU-154M. W katastrofie zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska oraz 94 osoby, które leciały z nimi do Katynia, aby przypomnieć, że 70 lat wcześniej, w tym miejscu sowieccy oprawcy zamordowali polskich oficerów.
rozwiń zwiń