X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Męskie Granie wybrzmiało w Krakowie już po raz dziesiąty!

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 12:00
Zaskakujący występ aktora Jakuba Gierszała z Męskie Granie Orkiestrą, porywający show Bass Astral x Igo i powrót na scenę Męskiego Grania byłego dyrektora artystycznego projektu – O.S.T.R. – za nami drugi koncert w ramach dziesiątej, specjalnej edycji trasy.
Organek
OrganekFoto: Damian Kramski

W Muzeum Lotnictwa Polskiego nie brakowało doskonałej muzyki, a także sztuki w różnorodnej postaci, m.in. za sprawą instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Męskie Granie jest nierozerwalnie związane z Krakowem, w którym pojawia się od samego początku istnienia trasy. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie miłośników muzyki, w tym roku projekt po raz pierwszy rozgościł się w Muzeum Lotnictwa Polskiego, aby umożliwić większej liczbie słuchaczy uczestnictwo w koncercie. Jako pierwszy przed krakowską publicznością zaprezentował się Jamal, który niedawno powrócił z nowym albumem – "Czarny motyl". Następnie scenę przejęła Natalia Przybysz, hipnotyzująca swoim mocnym głosem. Ku zaskoczeniu gości w utworze "Sto lat" dołączył do niej Ralph Kamiński. Po 19.00 nastąpiła muzyczna zmiana klimatu. Przed publicznością stanął O.S.T.R., który tradycyjnie złapał świetny kontakt z zebranymi pod sceną. Raper wykonał m.in. utwory "Chevy Impala" oraz "Miami". Później w Krakowie zabrzmiał duet Bass Astral x Igo, który dzięki swojemu doskonałemu występowi w Żywcu w 2018 roku ze sceny Ż trafił prosto na scenę główną. Muzycy w tym roku także nie zawiedli i porwali publiczność swoim występem. Ok. 21.30 gitarowe granie na najwyższym poziomie zaserwował Ørganek. Tym razem do zespołu niespodziewanie dołączyła Misia Furtak, wykonując z muzykami utwór zespołu No Doubt "Hella Good". Następnie w elektroniczne obszary zabrała słuchaczy Nosowska. W Krakowie wystąpiła w duecie z Łoną, z którym wspólnie wykonali "Boje się".

Męskie Granie 2019

Wielkie emocje zapewnili również artyści grający na scenie Ż. W Krakowie jako pierwszy zagrał Runforrest – laureat konkursu Męskie Granie Young. Następnie scenę przejął indierockowy zespół Terrific Sunday, a później interdyscyplinarna artystka – Karolina Czarnecka. Koncerty na scenie Ż zakończył koncert elektronicznego duetu Linia Nocna.

Największe emocje tradycyjnie wzbudził występ Męskie Granie Orkiestry w składzie: Nosowska, IgoØrganek i Zalewski, którym na scenie towarzyszyli: Marcin Macuk, Michał "Fox" Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk. Zespół wykonał m.in. utwory "Chcemy być sobą" Perfectu i "Długość dźwięku samotności" Myslovitz. Ku wielkiej radości publiczności w utworze "Wojenka" do muzyków dołączył aktor Jakub Gierszał. Na zakończenie artyści wykonali singiel promujący tegoroczną trasę – "Sobie i Wam", w którym wtórował im kilkutysięczny tłum.

Koncertom towarzyszyły spektakularne wizualizacje, za które odpowiadał Paweł "Spider" Pająk. Publiczność mogła także podziwiać inspirowaną muzyką artystyczną instalację stworzoną na potrzeby dziesiątej edycji Męskiego Grania przez kolektyw PanGenerator. To jednak nie koniec atrakcji, które czekały na nią podczas krakowskiego koncertu. Z okazji wielkiego jubileuszu na trasie pojawiło się muzeum Męskiego Grania, w którym można było posłuchać wszystkich singli w historii trasy.

(mat. promocyjne)