X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dwa koncerty Męskiego Grania w Żywcu na zakończenie trasy!

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 11:00
Z okazji dziesiątej edycji trasy Męskie Granie, w Amfiteatrze pod Grojcem, odbędą się aż dwa koncerty zwieńczające tegoroczną odsłonę projektu – w piątek, 23 sierpnia i w sobotę, 24 sierpnia.
Męskie Granie 2019 w Warszawie
Męskie Granie 2019 w WarszawieFoto: Jan Oborski

W Żywcu zagrają m.in.: Orkiestra Orkiestr, Bass Astral x Igo, Sokół + Goście oraz Męskie Granie Orkiestra. Wszyscy ci, którym nie uda się uczestniczyć w finałowym koncercie, będą mogli obejrzeć relację z sobotniego wydarzenia w internecie.

Męskie Granie 2019

Trasa Męskie Granie świętuje w tym roku swoje dziesięciolecie. Z tej okazji w Żywcu po raz pierwszy w historii odbędą się aż dwa koncerty zwieńczające projekt. Piątkowe wydarzenie to niespodzianka dla fanów Męskiego Grania. Jest to odpowiedź na olbrzymie zainteresowanie projektem. W piątek na scenie głównej zagrają: zespół Sorry Boys, który koncertuje z materiałem z najnowszej płyty – "Miłość", znany ze swoich głębokich tekstów i nieoczywistych dźwięków Król, porywający tłumy Łąki Łan oraz grający od ponad 30 lat skład Voo Voo. Na żywieckiej scenie nie zabraknie również hiphopowych inspiracji – wszystko za sprawą projektu Sokół + Goście. Przed zebranymi zaprezentuje się także charyzmatyczna Daria Zawiałow oraz elektropopowy duet The Dumplings.

Równie duże emocje czekać będą na fanów trasy w najbliższą sobotę. Na scenie głównej zagrają muzycy, którzy w ubiegłym roku dali jeden z najlepiej zapamiętanych występów w historii trasy – Bass Astral x Igo. W Żywcu pojawi się także jazzowy Skalpel Big Band oraz były dyrektor artystyczny Męskiego Grania – O.S.T.R. W Amfiteatrze będzie można usłyszeć również Macieja Maleńczuka i to aż z dwoma projektami – Maleńczuk + Rythm Section oraz Maleńczuk Waglewski – Koledzy. Na scenie zaprezentuje się też jedna z najbardziej nietuzinkowych polskich wokalistek – Maria Peszek oraz poruszający słuchaczy Ørganek.

W sobotę wystąpi także supergrupa – Orkiestra Orkiestr. W jej skład wejdą muzycy znani z poprzednich singli promujących trasę. W Żywcu zagrają dotychczasowe hymny Męskiego Grania m.in. utwory: "Kobiety nam wybaczą", "Elektryczny", "Wataha" czy zeszłoroczny "Początek".

Innym wyczekiwanym koncertem, który odbędzie się zarówno w piątek, jak i w sobotę będzie występ zespołu Męskie Granie Orkiestra w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu muzyków: Marcin Macuk, Michał "Fox" Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk. Zespół wykona m.in. singiel promujący tegoroczną trasę – "Sobie i Wam".

Wielu wrażeń dostarczą również muzycy grający na scenie Ż, na której wystąpią artyści mniej znani szerszej publiczności. W piątek zagrają: tekściarz i gitarzysta – Sosnowski, Ziela, czyli damsko-męski duet z Gdańska, Clock Machine – projekt, w którym występuje jeden z liderów tegorocznej Męskie Granie Orkiestry – Igo, a także elektroniczna Linia Nocna. W sobotę będzie można usłyszeć: zwycięzcę konkursu Męskie Granie YoungŻurkowskiego, kompozytorsko-producencki duet Jan Serce, znanego z fascynacji rock&rollem, soulem czy bluesem Mroza oraz Marcelinę, czyli wokalistkę, autorkę tekstów i kompozytorkę.

Podczas koncertu w Żywcu publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale także obcować z różnorodnymi formami sztuki. Z okazji specjalnej edycji trasy kolektyw PanGenerator przygotował inspirowany muzyką projekt artystyczny. Dodatkowo, na potrzeby tegorocznej odsłony stworzona została wyjątkowa oprawa wizualna oraz muzeum Męskiego Grania.

Wszyscy ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w finałowym koncertu w Żywcu, mogą śledzić transmisję z wydarzenia w internecie.

Męskie Granie – więcej informacji >>>

Trójka będzie obecna na miejscu koncertu już dzień wcześniej. W piątek (23 sierpnia) z Amfiteatru pod Grojcem nadamy audycję "Offensywa" (godz. 23.05-0.00). W sobotę (24 sierpnia) – w dniu wydarzenia – zapraszamy do słuchania "Myśliwieckiej 3/5/7" (godz. 17.05-19.00). W audycjach wywiady i muzyka artystów, którzy rozpoczną tegoroczną edycję Męskiego Grania. W niedzielę (25 sierpnia) wyemitujemy z kolei nagranie jednego z finałowych koncertów (godz. 19.05-20.00).

Do słuchania zapraszają Anna Gacek i Piotr Stelmach.

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka Męskie Granie Żywiec