X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Gruza: interesuje mnie naturalność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 13:00
Jerzy Gruza to scenarzysta, reżyser i twórca widowisk Teatru Telewizji. Artysta, który stworzył kultowe seriale takie jak "Czterdziestolatek", "Wojna domowa" czy "Pierścień i Róża", a tym samym uczynił życie w PRL łatwiejszym i zabawniejszym, był gościem Michała Olszańskiego.
Audio
Jerzy Gruza (1932 - 2020)
Jerzy Gruza (1932 - 2020)Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Najnowszym filmem reżysera jest komedia "Dariusz" opowiadająca o homoseksualnej relacji dwóch aktorów – starszego, który nie potrafi sprostać zasadom panującym we współczesnym show-biznesie oraz młodego – bohatera reklam i innych komercyjnych produkcji.

– Interesuje mnie naturalność i sytuacja, która jest wywołana przypadkowo, a nie napisana i wypróbowana. To zawsze jest ciekawe. W telewizji, w kabarecie czy w teatrze szukam elementów, które są śmieszne i prawdziwe. Mój film jest historią o tym, że w pewnym wieku nie można się wpasować we współczesność, o sytuacji, w której stopniowo odstaje od szybkości działania, dziania się w Polsce, na świecie, na ulicy. Obserwowałem to na swoim przykładzie – mówił Jerzy Gruza.

Skąd Jerzy Gruza zaczerpnął inspirację do swojego nowego filmu? Kto zagra w nim główną rolę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Jerzy Gruza

Data emisji: 13.09.2019
Godzina emisji: 12.08

kr/mat. prasowe/mk

Czytaj także

Anna Milewska: mogłam sobie pozwolić na wiele

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:00
Anna Milewska – aktorka przez wiele osób kojarzona głównie dzięki roli Julii w serialu "Złotopolscy", wdowa po Andrzeju Zawadzie. W rozmowie z Michałem Olszańskim wspominała 47 lat przeżytych z legendarnym himalaistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Łapot: do życia staram się podchodzić kabaretowo

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 12:54
– Kabaret zawsze nam towarzyszył, zwłaszcza przed 1989 rokiem stanowił bardzo istotny element odreagowania wszystkich negatywnych emocji – wspomina Michał Olszański, który rozmawiał w "Godzinie prawdy" z Jackiem Łapotem – satyrykiem kiedyś mocno związanym z Trójkową sceną kabaretową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Strejlau: najważniejsza jest zawsze rodzina

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:13
Zaczynał jako napastnik m.in. Hutnika i Legii Warszawa, ale prawdziwe sukcesy odnosił jako trener. Był asystentem Kazimierza Górskiego w reprezentacji Polski, która zdobyła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 roku.
rozwiń zwiń