X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Godzina prawdy" na Festiwalu Górskim 2019. Rozmowa z Krzysztofem Wielickim

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 14:00
Tym razem "Godzinę prawdy" spędziliśmy w plenerze. Wybraliśmy się do Lądka Zdroju, gdzie trwa 24. edycja Festiwalu Górskiego.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Wielickim na 24. Festiwalu Górskim 2019 w Lądku Zdroju (Godzina Prawdy/Trójka)
Krzysztof Wielicki
Krzysztof WielickiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Rozmówcą Michała Olszańskiego był Krzysztof Jerzy Wielicki – wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.

– Po wejściu na szczyt nikt nie myśli o żadnym poczuciu spełnienia. Jedyne, czego człowiek chce, to zejść jak najszybciej na dół. W pierwszych latach wspinania góry są urokliwe, człowiek podziwia wszystko wokół, ale potem stają się materią, w której można realizować wyzwania. Oczywiście, trzeba na początku pokochać góry, ale potem wyzwanie i cel, liczą się bardziej, niż one same. Ilość wejść i zejść musi być równa sobie – mówił gość Michała Olszańskiego.

Wspinaczka wysokogórska jest niezwykle niebezpiecznym zajęciem. – Znamy cierpienie, mamy doświadczenie i wiemy, że nie można przekraczać pewnych granic. Jest tylko jeden problem. Każdy wie o tym, że ma taką cienką, czerwoną linię, której nie należy przekraczać. Jednak właśnie przy tej linii życie jest najciekawsze – przyznał Krzysztof Wielicki.

Co, zdaniem gościa audycji, jest jego największym osiągnięciem? Kiedy przekroczył on swoją własną granicę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Krzysztof Wielicki (wspinacz, taternik, alpinista i himalaista)

Data emisji: 20.09.2019
Godzina emisji: 12.09

Czytaj także

Dwa lata po tragedii na Shivlingu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 13:00
Gośćmi tego wydania audycji byli trzej znakomici wspinacze: Janusz Gołąb, Kacper Tekieli, Andrzej Życzkowski i Maciej Ciesielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Szlak Himalajski i Bartosz Malinowski – trzeci etap za nim

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 08:50
Bartosz Malinowski zakończył właśnie trzeci etap Wielkiego Szlaku Himalajskiego, którego postępy relacjonowalismy w poprzednich wydaniach audycji. Czas na podsumowanie tej wyprawy!
rozwiń zwiń