X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Ligęska: założyłem sobie, że wytrzymam

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:00
– Przewiezienie mnie z cywilizowanego więzienia do izolatki na pustyni, gdzie zamknięto mnie w czterech metrach kwadratowych bez wody, bez prysznica, z dziurą w betonie, która przez kolejnych osiem miesięcy była moją osobistą toaletą, jest wręcz niewiarygodnym, ale prawdziwym doświadczeniem. W więzieniu założyłem sobie, że niezależnie od tego ile będą mnie trzymać, ja wytrzymam, że próba zniszczenia mnie na pewno im się nie uda – opowiada nasz gość.
Audio
  • Rozmowa z Arturem Ligęską (Godzina Prawdy/Trójka)
Artur Ligęska
Artur LigęskaFoto: Oficjalny kanał You Tube

Artur Ligęska, Oskar Maya " Inna miłość szejka", wyd. Burda Książki Artur Ligęska, Oskar Maya " Inna miłość szejka", wyd. Burda Książki

Artur Ligęska, mimo że nie popełnił żadnego przestępstwa, spędził 13 miesięcy w emirackim więzieniu, gdzie był torturowany, gwałcony i pozbawiony podstawowych praw. Po tym, jak go uniewinniono i zwolniono z aresztu pięć miesięcy temu, powrócił do Polski, gdzie toczy ciężką walkę ze stresem pourazowym. Swoje doświadczenia mężczyzna opisał w książce "Inna miłość szejka".

– Można powiedzieć, że przez 13 miesięcy byłem na wojnie, jeżeli wojną nazywamy niszczenie jednego człowieka przez drugiego. Opowiadając swoją historię, zawsze znajduję analogię w książkach drugiej wojnie światowej i obozach koncentracyjnych – wyznaje gość "Godziny prawdy", Artur Ligęska.

Co sprawiło, że nasz rozmówca zdecydował się na, jak się okazało, feralny, wyjazd do Dubaju? Na czym spędził pierwsze dni i tygodnie po powrocie do Polski? Jak wygląda system prawny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Artur Ligęska (przedsiębiorca, trener fitness, autor autobiograficznej książki "Inna miłość szejka")

Data emisji: 15.11.2019
Godzina emisji: 12.08

kr/gs

Czytaj także

Michał Łapiński: "Kacze Bagno" to moje dziecko

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 13:13
– Odwiedzając "Kacze Bagno", zobaczyłem, że jest to bardzo interesująca propozycja dla ludzi, którzy chcą przeżyć przygodę w swoim życiu – od tych słów rozpoczął audycję Michał Olszański, który w "Godzinie prawdy" gościł twórcę ośrodka "Kacze Bagno – miejsce inicjatyw pozytywnych". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hania Rani: jeszcze dużo przede mną

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 05:00
– Zajmują się muzyką. To jest mój zawód. Mogę się skupić wyłącznie na niej, co jest luksusem i przywilejem. Jestem szczęśliwa, że mogę oddawać się komponowaniu i tworzeniu nowych rzeczy – mówi Hania Rani, pianistka, kompozytorka i wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Bargiel: od dziecka ciężko pracowałem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:00
Skialpinista, biegacz górski i himalaista, ratownik TOPR i pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 oraz Broad Peak – gościem audycji "Godzina prawdy" jest Andrzej Bargiel!
rozwiń zwiń