X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Katarzyna Dacyszyn: wiedziałam, że muszę walczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:30
Katarzyna Dacyszyn, modelka i projektantka mody, którą dwa lata temu stalker oblał kwasem siarkowym, była gościem Michała Olszańskiego.
Audio
  • Katarzyna Decyszyn, czyli kobieta, która wygrała najcięższą walkę w życiu (Godzina Prawdy/Trójka)
Katarzyna Dacyszyn
Katarzyna DacyszynFoto: East News/Bartosz Krupa

"Kobieta z blizną" Katarzyna Dacyszyn w rozmowie z Ireną A. Stanisławską "Kobieta z blizną" Katarzyna Dacyszyn w rozmowie z Ireną A. Stanisławską

Stalker przez 11 lat nękał swoją ofiarę – w internecie umieszczał wpisy i komentarze, wysyłał obraźliwe e-maile i SMS-y. W sierpniu 2016 roku spotkali się w łódzkim sądzie i tam doszło do tragedii – mężczyzna oblał panią Katarzynę kwasem siarkowym.

– Zupełnie nie spodziewałam się tego i moje życie nie wskazywało na to, że może dojść do takiego finału. Owszem, od kilku lat borykałam się z problemem stalkingu i wiedziałam, że pewna osoba ma obsesję na moim punkcie, ale nie wyobrażałam sobie takiego scenariusza, ani tego, że do takich ataków może dojść na oczach wielu osób, w budynku instytucji państwowej, gdzie człowiek czuje się bezpiecznie – mówiła rozmówczyni Michała Olszańskiego.

Kobieta ma za sobą kilka poważnych operacji i długą rekonwalescencję. Przez cały ten czas mogła liczyć na wsparcie przyjaciół, którzy m.in. wydali kalendarz charytatywny i zbierali środki na kosztowne leczenie.

Dziś Katarzyna Dacyszyn udziela się społecznie, nagłaśniając problem stalkingu. Jest też zaangażowana w kampanię "Fake Off", która walczy z promowanym przez media wyretuszowanymi wzorcami piękna.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Katarzyna Dacyszyn (fotomodelka i projektantka mody, która padła ofiarą stalkera)

Data emisji: 29.11.2019
Godzina emisji: 12.08

ml/gs

Czytaj także

Waldemar Dąbrowski: człowiek skazany nie jest człowiekiem skażonym

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 13:00
Ktoś, kto odbywa karę więzienia, zrobił coś złego. Mogą to być mniej lub bardziej poważne przestępstwa. Karę trzeba odbyć, ale co potem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Likiernik: miałem tysiąc szczęść podczas okupacji

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 13:00
– Miałem szczęście za szczęściem przez całą okupację, szczególnie podczas Powstania Warszawskiego – mówił w 2015 roku w rozmowie z Michałem Olszańskim Stanisław Likiernik, uczestnik walk w okresie II wojny światowej. Bohater Powstania Warszawskiego zmarł 17 kwietnia 2018. W przeddzień 76. rocznicy Powstania Warszawskiego przypomnieliśmy tę audycję. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Mejnartowicz: chcę być aniołem dla innych

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:00
Rozmówczyni Michała Olszańskiego dorastała warunkach dalekich od cieplarnianych. Mając 15 lat straciła dom. – Moją sytuację znała i wychowawczyni, i przyjaciele. Zawsze w trudnych momentach miałam w życiu anioła – podkreśla. 
rozwiń zwiń