more_horiz

"W ciągu kilku godzin płakałem ze szczęścia i rozpaczy"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 12:45
Mateusz Waligóra wiedział, że ta 1800 - kilometrowa trasa jest przeznaczona wyłącznie dla samochodów z napędem na 4 koła. Mimo to wybrał się w nią rowerem. Samotnie.
Audio
  • "W ciągu kilku godzin płakałem ze szczęścia i rozpaczy" (Do południa/Trójka)
Mateusz Waligóra podczas wyprawy przez Australię
Mateusz Waligóra podczas wyprawy przez AustralięFoto: Mateusz Waligóra

Australijski Canning Stock Route to szlak niemal legendarny. Nie ma tu prawie nic poza buszem i wydmami. Ludzi jak na lekarstwo, czasem pojawi się jakiś wąż (jadowity), czasem przebiegnie dingo lub pojawi się kangur. Pokonywany dystans odmierzany jest odległościami pomiędzy studniami, z których część już nie działa. Tę drogę przemierzają tylko dobrze wyposażone w jedzenie i wodę samochody terenowe. I nawet wtedy nie ma miejsca na żarty, bo Canning Stock Route niechętnie wybacza błędy.

Mateusz Waligóra potrzebował 29 dni, by pokonać całą trasę. W tym roku, poza nim, podobną próbę podjęło jeszcze ośmiu rowerzystów. Udało się tylko dwóm. - To był okres ciągłych strasznych emocji, pięknych, ale trudnych. W ciągu kilku godzin potrafiłem płakać ze szczęścia i z rozpaczy - mówi gość Pawła Drozda.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadził: Paweł Drozd
Gość: Mateusz Waligóra
Data emisji: 20.11.2014
Godzina emisji: 10.15
(fbi, ei)

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem