X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Supernova Live" - rap opera walczy o laury

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 14:49
"Supernova Live" Sandra Szwarc to słuchowisko emitowane w Trójce, które walczy o nagrodę na rozpoczętym dziś Festiwalu "Dwa Teatry". Dlaczego autorka zdecydowała się na rap operę?
Audio
  • Sandra Szwarc o swojej twórczości (Do południa/ Trójka)
Sandra Szwarc jest laureatką m.in.  nagrody Teatru Polskiego Radia  za debiut dramatopisarski
Sandra Szwarc jest laureatką m.in. nagrody Teatru Polskiego Radia za debiut dramatopisarskiFoto: W. Kusiński

"Supernova Live" to czarna komedia napisana w rytmie rap, zainspirowana kryminalną legendą Nowej Huty. - Pisanie samego tekstu było dla mnie niesamowitym eksperymentem. Jako muzyk klasyczny właściwie nigdy nie słuchałam rapu, nie pociągał mnie on.  (…) Rap samoistnie pojawił się w tej miejskiej historii, troszeczkę brudnej, brutalnej, dziejącej się gdzieś między ciemnymi uliczkami socrealistycznego miasta - opowiadała w Trójce autorka.

Sandra Szwarc przyznała, że drugorzędne znaczenie ma dla niej to, gdzie dzieje się dana opowieść. - Dla mnie zawsze bardzo ważne jest, żeby historia miała w sobie atrybut niesamowitości. A Nową Hutę, czyli miasto, które jest zaplanowane w duchu nowej idei, spowija dziwna atmosfera - przyznała autorka.

<<<Dwa Teatry - więcej informacji w serwisie PolskieRadio.pl>>>

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Sandra Szwarc mówiła więcej o swojej twórczości, a Barbara Marcinik przybliżyła informacje na temat tegorocznej edycji Dwóch Teatrów.

Festiwal "Dwa Teatry" to unikatowe w skali europejskiej przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne mediów publicznych. Najważniejszą częścią 17. edycji imprezy są - odbywające się od 19 do 21 czerwca w sopockim Multikinie - prezentacje 26 słuchowisk wyprodukowanych przez Polskie Radio i publiczne rozgłośnie regionalne, 13 spektakli Teatru Telewizji oraz 8 produkcji radiowych biorących udział w konkursie słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Konkursowe spektakle telewizyjne będą oceniane przez jury w składzie: Grażyna Barszczewska (przewodnicząca), Tomasz Man, Włodek Pawlik, Maciej Pieprzyca, Janusz Wiśniewski. W jury oceniającym słuchowiska znaleźli się: Joanna Bachura-Wojtasik, Krzysztof Gordon, Antoni Libera, Piotr Moss oraz Henryk Rozen.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Marek Niedźwiecki
Autorka relacji: Barbara Marcinik
Gość: Sandra Szwarc (autorka rap opery "Supernova Live")
Data emisji: 19.06.2017
Godzina emisji: 11.50

ei/iwo

Czytaj także

XVII Festwial Dwa Teatry w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 15:00
To specjalne wydanie MBK nadajemy na dzień przed rozpoczęciem XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej - Dwa Teatry w Sopocie.
rozwiń zwiń