X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Domy Muminków" w sercu Warszawy. O fińskich domkach na Jazdowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 11:30
Opiekują się nimi zarówno mieszkańcy, jak i aktywiści. Fińskie domki na warszawskim Jazdowie niegdyś zamieszkiwali słynni architekci, scenografowie i aktorzy. Dziś jest to miejsce niezliczonych inicjatyw społeczno-kulturalnych.
Audio
  • O Osiedlu Jazdów w Warszawie (Do południa/Trójka)
Osiedle Jazdów na tyłach Parku Ujazdowskiego
Osiedle Jazdów na tyłach Parku UjazdowskiegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

– W 1945 roku domki przyjechały z Moskwy, a tam zostały przywiezione wcześniej z Finlandii, prosto z fabryk. Finlandia przekazała je Związkowi Radzieckiemu jako część reparacji wojennych po przegranej drugiej wojnie światowej. Tutaj, na szczycie skarpy, na terenie dzisiejszego osiedla Jazdów, było tych domków 90. Były jeszcze domki na Polu Mokotowskim i poniżej skarpy, w stronę Wisły. W sumie tych obiektów w Warszawie było 500. Te na Osiedlu Jazdów są ostatnimi, które się zachowały w tak dobrym stanie – opowiada Wojciech Matejko ze Stowarzyszenia "Otwarty Jazdów".

Jakie znakomitości mieszkały kiedyś na Jazdowie? Jakie inicjatywy szykują członkowie tej niezwykłej społeczności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w dołączonym nagraniu  audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Autor materiału: Jan Niebudek
Data emisji: 8.07.2019
Godzina emisji: 11.16

kr/kw

Czytaj także

Coney Island. "Tam wymyślono współczesną popkulturę"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 12:56
Karolina Sulej, autorka książki "Wszyscy jesteśmy dziwni", opowiadała o jednym z ciekawszych miejsc na nowojorskim Brooklynie. Coney Island to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto wybiera się do Nowego Jorku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda przyjazna Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 11:30
"Organiczny", "zrównoważony", "przyjazny środowisku" – to określenia, które słyszymy coraz częściej. Nie inaczej jest w modzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaproszenie na łąkę

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 11:11
Fundacja Łąka propaguje tworzenie w Polsce łąk – we wszystkich możliwych miejscach. Na torach tramwajowych i kolejowych, na dachach buynków i wiat przystankowych, na poboczach dróg, w parkach i na nieużytkach.
rozwiń zwiń