more_horiz

Olga Bończyk: na scenie czuje się bezpieczniej niż w życiu

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:30
– Za to, co wydarzy się w teatrze, jest odpowiedzialnych wiele osób, a koncert jest oparty wyłącznie na tym, co ja zrobię i daje mi możliwość kontaktu z publicznością. Wtedy czuję jak ich energia do mnie wraca – mówiła na antenie Trójki wokalistka i aktorka Olga Bończyk.
Audio
  • Olga Bończyk o przeszłości i przyszłości artystycznej (Do południa/Trójka)
Olga Bończyk i Marek Niedźwiecki
Olga Bończyk i Marek NiedźwieckiFoto: Edyta Kocemba-Górka/Polskie Radio

Olgę Bończyk znamy przede wszystkim jako aktorkę dubbingową i teatralną (obecnie możemy oglądać ją w głównej roli w musicalu "Atrakcyjna wdowa" na deskach warszawskiego Teatru Komedia), ale także jako wokalistkę. Jesienią ukaże się jej najnowszy album, który zapowiada utwór "Więcej niż kochanek" stworzony przez Adama Abramka – kompozytora mającego na swoim koncie współpracę z m.in. Beatą Kozidrak i Kasią Kowalską. Czego możemy się spodziewać w oczekiwaniu na nową płytę?

– Adam Abramek zechciał nagrać ze mną piosenkę, która nie do końca jest w moim kierunku muzycznym. Od wielu lat namawiał mnie, żebym spróbowała troszeczkę "skręcić" w muzykę bardziej popową. I rzeczywiście aranż, pomysł na piosenkę i sposób wykonania fajnie się zgrały. Ale czas płynie – "Więcej niż kochanek" to już w zasadzie przeszłość i trzeba iść dalej. Kolejna piosenka, która też znajdzie się najnowszej płycie, tym razem wyszła spod pióra Aleksandra Woźniaka – znakomitego aranżera, pianisty, twórcy zespołu PIN. Jego kompozycje są bardzo bliskie mojemu sercu, więc sporo z nich też pojawi się tym albumie – zapowiedziała artystka.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Olga Bończyk (wokalistka, aktorka)
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 11.14

kr/mat. promocyjne

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem