X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Laurin Talese – gwiazda jazzu z Filadelfii w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 20:00
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej wystąpiła amerykańska artystka Laurin Talese w towarzystwie jazzowo-soulowego zespołu A Novel Idea. Utalentowana i świetnie wykształcona Laurin Talese od dzieciństwa porywa publiczność swoim głosem.
Audio
  • Laurin Talese w studio im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej Laurin Talese and A Novel Idea wystąpiła w niedzielę 6 października. Nagranie koncertu wyemitowalismy w niedzielę 24 listopada o godz. 19.05.

Urodzona w Cleveland w Ohio uczęszczała do Cleveland School of the Arts. Po ukończeniu szkoły średniej Laurin przeniosła się do Filadelfii, gdzie uczęszczała do University of the Arts, a następnie uzyskała stopień licencjata muzyki w zakresie śpiewu.

Chociaż jej największą sympatią jest jazz, Laurin świetnie się sprawdza w wielu innych gatunkach muzycznych. Występowała z wieloma międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak: Bilal, Gregory Porter, Patti LaBelle, Robert Glasper i Vivian Green, a także z uznanymi zespołami klasycznymi i jazzowymi, takimi jak The Cleveland Orchestra, The Cleveland Jazz Heritage Orkiestra czy The Moses Hogan Chorale.

Jej pierwszy album, zatytułowany Gorgeous Chaos (2016), został wyprodukowany przez takich producentów, jak Adam Blackstone (Justin Timberlake, Rihanna) i Ulysses Owens Jr. (Christian McBride, Kurt Elling, Wynton Marsalis). Jej płyta znalazła się na liście 10 najlepszych albumów jazzowych Chicago Tribune.

Uzupełnieniem umiejętności wokalnych artystki jest tworzenie tekstów piosenek. To właśnie połączenie jej czystego głosu i przejmujących tekstów pomaga zdefiniować jej brzmienie oraz ekscytuje odbiorców jej muzyki.

Talenty Laurin pozwoliły jej podróżować po świecie i prezentować swoje możliwości wokalne w wielu renomowanych miejscach, takich jak: The Kennedy Center for the Performing Arts, Philadelphia's Academy of Music, słynny teatr Apollo, The Kimmel Center for the Performing Arts, a ostatnio w New Jersey Center for Performing Arts (NJPAC) w listopadzie 2018 r., kiedy Laurin wygrała siódmy coroczny Międzynarodowy Konkurs Wokalny Jazzowy Sarah Vaughan.

Artystka przyjedzie do Polski na zakończenie tournée po Europie w ramach programu "American Music Abroad" finansowanego przez Departament Stanu i stowarzyszenie American Voices Association.

(mat. promocyjne)


Zobacz więcej na temat: Trójka muzyka hp koncert

Czytaj także

Pani Eliza i pan Sułek znowu w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 16:00
Dokładnie 45 lat temu na antenie Programu 3 Polskiego Radia padło sakramentalne "Kocham pana, panie Sułku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodzinowa płyta Marcina Stycznia

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 14:00
Gościem "Akademii Rozrywki" był muzyk Marcin Styczeń, który opowiedział o swojej nowej płycie, którą wydał z okazji swoich urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Rusinek prześwietla współczesne poradniki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 14:15
– Muszę się pożalić, że niektóre z tych poradników były szalenie kosztowne, zwłaszcza te dotyczące przetrwania, ponieważ były do nich dodawane albo kocyk, albo toporek, albo kompas, albo coś tam. To był tak zwany gratis, ale znacznie podnosił koszt książki – zauważa autor książki "Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki".
rozwiń zwiń