X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Nie tylko cebularze, wagi i trolejbusy, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 17:30
Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Tym razem odwiedziliśmy Lublin.
Audio
  • Przegląd lubelskiej prasy (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Lublin – miasto trolejbusów (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Spacer po Lublinie zapomnianym (Do południa/Trójka)
  • Sztukmistrze z Lublina. Jaką działalnością zajmuje się ośrodek Brama Grodzka. Teatr NN? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Przebogate lubelskie podziemia (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Panorama Lublina
Panorama LublinaFoto: shutterstock.com/Michał Ludwiczak

– Zapraszam mieszkańców Lublina, turystów i słuchaczy na wyjątkowy spacer po Lublinie, czyli Mieście Inspiracji, jak głosi tutejsze hasło – mówiła Monika Suszek, która w czwartek 25 października odwiedziła z reporterskim mikrofonem Lublin. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni"

Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i Sandomierz. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.


Trójka w Lublinie Trójka w Lublinie

– W trakcie radiowego spaceru po Lublinie inspirują mnie m.in. zapachy, bo tutejsze Stare Miasto o poranku pachnie cebularzami – opowiadała Monika Suszek. – Podążamy również śladem lubelskich sztukmistrzów i sprawdzamy, czy sztuka Nowego Cyrku jest rzeczywiście popularna w stolicy Lubelszczyzny. W tym mieście przeszłość miesza się z teraźniejszością. Uliczki śródmieścia to pozostałość po dawnych żydowskich mieszkańcach Lublina. Kto myśli, że ich twarze są anonimowe, jest jednak w błędzie. W oknach opuszczonych kamienic prezentowane są dużych rozmiarów fotografie tych osób, a ich historie opowiadamy na antenie Trójki – dodaje dziennikarka, która zagląda też do jednej z najstarszych fabryk w Polsce, czyli do Lubelskiej Fabryki Wag. – Zakład liczy już prawie 140 lat i nieprzerwanie produkuje wagi. Spróbuję dowiedzieć się, gdzie tkwi sekret długowieczności firmy i opowiadam, w jaki sposób wykonywana jest waga sklepowa – wyjaśniała reporterka.

Każdy, kto spaceruje uliczkami Lublina, może dostrzec wielkie autobusy z pałąkami zahaczonymi na liniach elektrycznych. To trolejbusy. A Lublin to jedno z trzech miast w Polsce (obok Tychów i Gdyni), które posługuje się takim taborem. O historii lubelskich trolejbusów opowiadała jedna z rozmówczyń naszej reporterki – kierowca trolejbusu.

– Nasz spacer zakończymy na Starym Mieście. Podążymy za lubelskimi legendami, poznamy historię lubelskiego Koziołka, opowiemy co kryje się w podziemiach Starego Miasta i czy rzeczywiście "kamień nieszczęścia" przynosi pecha – zapowiadała autorka.

Jej relacje zostały wyemitowane w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

(asz/mat. prasowe)